Modne krótkie i długie fryzury dla 50-latki w stylu gwiazd. Te cięcia optycznie odmładzają

Modne krótkie fryzury dla 50-latki to nie lada wyzwanie. Szukasz nowego pomysłu na siebie? Sprawdź nasz praktyczny przewodnik po fryzurach, które podkreślą dojrzałe piękno, dodadzą lekkości a jednocześnie optycznie odmłodzą twój look.

Modne fryzury dla 50-latek. Krótkie czy długie włosy? 

Urok osobisty, rysy twarzy, uśmiech i błysk w oku to cechy, które można podkreślić przy pomocy modnej fryzury. Krótkie włosy są nie tylko praktyczne, lecz także bardzo nowoczesne i eleganckie zarazem. Z drugiej strony coraz więcej kobiet nie zamierza ścinać włosów, w Hollywood jest pełno gwiazd po 50., które mają długie loki, fale lub proste włosy, jak chociażby Julia Roberts. Poniżej znajdziesz ciekawe propozycje na fryzury dla 50-latki o krótkich i długich włosach, idealne do pracy i na większe okazje. 

 

Modne krótkie fryzury- bob w stylu Anny Wintour 

Naczelna amerykańskiego czasopisma Vogue to prawdziwa ikona i wyrocznia w kwestii dobrego stylu. Znakiem rozpoznawczym Anny jest od lat ta sama fryzura, czyli klasyczny bob z grzywką w kolorze naturalnego blondu. To dokonała propozycja w kategorii krótkie fryzury  damskie dla kobiet o grubych i prostych włosach. Przy takim cięciu można całkowicie zapomnieć o stylizacji, ewentualnie raz na jakiś czas włosy warto potraktować prostownicą w celu podkreślenia linii cięcia. Na wielkie wyjścia takie jak wieczór w teatrze lub wesele modne krótkie fryzury w stylu boba warto ozdobić opaską i podpiąć włosy w niewidoczny kok. Można też zostawić włosy luźno rozpuszczone z ozdobną spinką. 

Fot. Charles Sykes / Charles Sykes/Invision/AP

Krótkie fryzury damskie- paź w stylu Halle Berry i Małgorzaty Kożuchowskiej

Słynna dziewczyna bonda z dumą od lat nosi krótkie włosy krótko przycięte z boku z dłuższą górą, która jest też lekko zakręcona.  Czasami aktora decyduje się na doczepy z uwagi na rolę, ale jej flagowa fryzura to właśnie paź z którym tak właściwie nie trzeba za bardzo nic robić. Wystarczy trochę pianki na końce i kilka ruchów z użyciem okrągłej szczotki. To idealny przykład na to, jak krótkie fryzury damskie mogą współgrać z każdym kolorem włosów, paź sprawdzi się zarówno w przypadku blondu, głębokiej czerni oraz srebrnych, siwych włosów. Na wielką galę zamiast ozdoby do włosów w przypadku tej fryzury lepszym wyborem będą długie kolczyki. Co ciekawe, Halle Berry świetnie wygląda również w dłuższych włosach.

 
 

Zobacz też: Jaki kolor włosów odmładza? Już dziś zmień fryzurę na taką, która odejmie Ci lat!

W polskim show biznesie mistrzynią krótkich fryzur dla starszych i młodszych jest od lat Małgorzata Kożuchowska, która choć jeszcze nie ukończyła 50. roku życia, może być inspiracją dla kobiet w każdym wieku. Jej krótkie fryzury są naprawdę powalające.

 

Fryzury dla 50- latki o długich włosach w stylu Demi Moore i Grażyny Torbickiej

Po serii krótkich cięć w latach 90. aktorka od wielu już lat jest wierna długim włosom. Demi ze względu na kształt twarzy ma włosy cieniowane od wysokości szczęki, końcówki podkręca w miękkie pukle. To najlepszy patent na to, jak przy pomocy fryzury sprawić, że upływający czas przestanie mieć znaczenie. Długie, modne fryzury dla 50- latek wcale nie muszą być pracochłonne, włosy wystarczy po myciu dokładnie rozczesać i delikatnie podsuszyć. Na wielkie wyjścia długie włosy dają mnóstwo możliwości: kok, koński ogon, korona na bazie warkoczy, romantyczne fale i dużo więcej...

 

Z kolei Grażyna Torbiecka stawia na lekkie fale i swobodną grzywkę, która nadaje całej fryzurze lekkości. 

 

Krótkie włosy. Jak przejść z długości do ramion na długość do ucha? 

Czasami nie ma wyboru i włosy należy skrócić na przykład ze względu na ich zły stan lub wygodę. Nie wszyscy mają  czas i siłę codziennie przed wyjściem do pracy kręcić loki. Jak skrócić włosy tak, aby nie przeżyć szoku? Włosów nie trzeba skracać drastycznie, często wystarczy miękka linia w okolicy ucha plus super nowoczesna grzywka. Świetne inspiracje krótkich fryzur możemy podpatrzeć także u Ewy Kasprzyk, która nie boi się eksperymentować z cięciami. 

 

Zobacz też: Modne fryzury dla 50-latek. Te fryzury odejmą ci nawet kilka lat

Więcej o: