Fryzury dla kwadratowej twarzy- sprawdź modne cięcia hollywoodzkich aktorek

Fryzury dla kwadratowej twarzy występują w kilku wariantach. Szukasz fryzury, która podkreśli Twoje atuty i zatuszuje niedoskonałości? Sprawdź, modne propozycje fryzur w stylu Cameron Diaz, Keiry Knightley i Angeliny Jolie.

Kwadratowa twarz- czas raz na zawsze pożegnać kompleksy 

Twarz kwadratowa uznawana jest za szeroką, co w praktyce oznacza, że czoło oraz szczęka mają podobne wymiary. Mocno zaznaczona żuchwa i ostre linie są często źródłem kompleksów. Kobiety, dla których kwadratowa twarz jest zmartwieniem powinny przejrzeć zdjęcia z wybiegów, większość modelek ma właśnie takie rysy twarzy, najlepszym przykładem jest Magdalena Frąckowiak. Co więcej, kwadratowa twarz to znak rozpoznawczy takich gwiazd, jak wspomniana już wyżej Angelina, Cameron czy Keira. Poniżej prezentujemy propozycje fryzur tych aktorek.

Jak dobrać fryzurę do twarzy o kształcie kwadratu?- podstawowe zasady

Jak dobrać fryzurę do twarzy? Poniżej kilka wskazówek dla różnych długości włosów. Po tej części artykułu dowiesz się, jak przy kwadratowej twarzy nosić luźno rozpuszczone pukle i krótkie kosmyki. 

  • Długie pukle w stylu Angeliny 

Bardzo korzystnym rozwiązaniem są włosy długie i półdługie z miękką linią wokół twarzy, ale należy pamiętać, że w przypadku tego kształtu włosy cieniujemy/stopniujemy dopiero poniżej linii żuchwy. Należy unikać prostej i grubej grzywki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie długa grzywka po skosie. Dokładnie taką fryzurę często nosi Angelina Jolie. Włosy aktorki to dokładnie dwie warstwy z łagodnym przejściem. To, co łagodzi rysy Angeliny to także podkręcone końce. Taki efekt można uzyskać przy pomocy lokosuszarki lub lokówki. 

 
  • Półdługa fryzura Cameron Diaz 

Fryzury Cameron Diaz to doskonały przykład jak przy kwadratowej twarzy układać włosy o długości do ramion. Aktorka stawia na mocno pocieniowane końcówki oraz długą opadającą grzywkę. Dosyć ostre cięcie podkreślają jasne pasemka. Delikatne fale łagodzą rysy, w przypadku kwadratu należy unikać, mocno wyprostowanych kosmyków. 

 
  • Krótka fryzura według Keira Knightley

Keira to aktorka o bardzo delikatnej urodzie, która lubi metamorfozy. Skupmy się teraz na jej krótkich fryzurach. Keira bardzo często nosi boba, długa grzywka łagodzi ostre linie, trójwymiarowe farbowanie oraz delikatne fale wzmacniają ten efekt. Panie, które lubią krótkie włosy i zastanawiają się jak dobrać fryzurę, do salonu powinny wybrać się właśnie z jej zdjęciem. 

 

Twarz kwadratowa- zasady upinania włosów 

Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na gustowne upięcia w stylu gwiazd. Kucyk, koczek, korona- kilka zasada przy kwadratowej twarzy. 

  • Koczek Angeliny 

Aktorka słynie z nisko upinanego koczka w stylu baletnicy, to nic innego jak zwykła pętelka. Aby wykonać tę fryzurę włosy należy dokładnie rozczesać i zebrać tak jak do kucyka, z tą różnicą, że przy ostatnim przełożeniu pod gumką należy się zatrzymać. Następnie z przodu wyciągamy dwa grubsze pasemka, które podkręcamy na końcach. 

  • Kucyk Cameron 

To flagowa fryzura aktorki, zdradzamy jak ją wykonać krok po kroku. Włosy zaczesujemy mocno do tyłu, przednie pasma należy unieść trochę do góry. Całość wiążemy gumką i tapirujemy lekko kucyk. Na koniec utrwalamy fryzurę lakierem nabłyszczającym. 

Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić
  • Korona w stylu Knightley

Włosy należy zapleść w dwa warkocze i upiąć na przemian wokół twarzy. Im więcej wystających kosmyków, tym lepiej- ma być dziewczęco i naturalnie. 

Zobacz też: Owalna twarz. Jak dobrać fryzurę do owalnej twarzy?

 

Więcej o: