Fryzury, które postarzają i optycznie dodają lat. Dojrzałe kobiety powinny ich unikać! 5 najgorszych błędów w stylizacji włosów

Fryzury postarzające potrafią optycznie dodać lat, dlatego kobiety dojrzałe powinny ich zdecydowanie unikać. Jest pięć stylizacji włosów, które są najgorszym wyborem dla kobiet w wieku 50, 60 i więcej lat. Które? Odpowiadamy.

Fryzury postarzające potrafią optycznie dodać nawet kilku lat. Co z tego, że mamy odmładzający makijaż oraz odpowiednią stylizację. Źle dobrana stylizacja włosów może bowiem bardzo łatwo zepsuć cały efekt i optycznie dodawać lat.

Które fryzury postarzają? Których powinny unikać dojrzałe kobiety i dlaczego? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótkie zestawienie pięciu fryzur, które postarzają i optycznie dodają lat.

Zobacz wideo Modna, stylowa i prosta do ułożenia fryzura - koczek:

Fryzury postarzające - mocno natapirowane, "duże" i zbyt usztywnione włosy

Wiele kobiet mocno tapiruje swoje włosy, aby nadać im większej objętości. I nic w tym złego. Jednak podczas takiej stylizacji, której zadaniem jest dodanie włosom objętości, zawsze należy uważać, aby nie przesadzić. Zbyt mocno natapirowana i "duża" fryzura optycznie postarza i dodaje lat. Nie mówiąc już o tym, że po prostu nie wygląda zbyt estetycznie.

Kolejnym błędem w stylizacji włosów, który sprawia, że wyglądamy na starsze, jest zbyt mocne polakierowanie pasm. Są wtedy nadto usztywnione, przez co w efekcie wyglądają jak sztywna konstrukcja. Dojrzałe panie powinny zatem postawić na bardziej lekkie, miękkie i elastyczne fryzury, w których włosy delikatnie opadają i wyglądają bardziej naturalnie.

Fryzury postarzające - długie, mocno wyprostowane i równej długości włosy

Kobietom dojrzałym zaleca się przede wszystkim krótkie włosy, które dają efekt optycznego odmładzania. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że z wiekiem pasma stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe oraz podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dlatego też dojrzałe kobiety powinny stawiać na krótkie cięcia. Włosy takiej długości nie tylko optycznie odmładzają, ale dodatkowo łatwiej je też utrzymać w dobrej kondycji.

Fryzura, która postarza, to nie tylko długie włosy, ale również takie, które są obcięte na równo i w dodatku jeszcze mocno wyprostowane. Dlaczego? Pasma smętnie opadają wtedy przy twarzy, dając efekt zmęczenia. Takich stylizacji zdecydowanie powinny unikać dojrzałe kobiety!

Fryzury postarzające - zbyt mocny kolor włosów

Nie tylko nieodpowiednie fryzury mogą postarzać. Podobny efekt może dać również niewłaściwy kolor pasm. Jakich zatem odcieni powinny unikać dojrzałe kobiety, aby dodatkowo optycznie nie dodawać obie lat? Przede wszystkim mocnych i intensywnych, takich jak m.in.: głęboka czerń, rudość czy bardzo jasna platyna.

Fryzury postarzające - francuski kok

Kolejną fryzurą, która postarza, jest francuski kok. Dojrzałe kobiety zdecydowanie powinny unikać takiej stylizacji włosów, jeśli nie chcą optycznie dodać sobie lat. Co prawda francuski kok to bardzo stylowa, elegancka i kobieca fryzura, niestety dodaje również powagi. Nawet nastolatka, która uczesze się we francuski kok, będzie wyglądała na dużo starszą niż jest w rzeczywistości.

Fryzury postarzające - półkucyk

Półkucyk to kolejna fryzura, której powinny unikać dojrzałe kobiet. Taką stylizację włosów zostawmy młodszym. Dlaczego? Półkucyk to fryzura, która kojarzy się z nonszalancją, luzem i właśnie z młodością. Dojrzałe kobiety uczesane w taki luzacki i frywolny półkucyk mogą sprawiać wrażenie, że "na siłę" chcą się odmłodzić, zyskując efekt przeciwny do zamierzonego.