Jak zapuścić męskie włosy? Sprawdź, pomysły na fryzury przejściowe

Jak zapuścić męskie włosy? Długie włosy to marzenie wielu panów, którzy po latach noszenia krótkich fryzur chcą modnej odmiany. Zapraszamy na przewodnik po męskich fryzurach, które pomogą osiągnąć cel i sprawią, że nie zrezygnujesz.

Zapuszczanie męskich włosów - motywacja 

Długie męskie włosy to wspomnienie młodości, które często znika wraz z pierwszą umową o pracę. Panowie z bólem serca ścinają symbol wolności po to, aby dopasować swój wizerunek do aktualnych okoliczności. Tak było do tej pory, jednak system pracy zdalnej oraz aktualne trendy skutecznie odwróciły tę tendencję. Długie włosy są modne i mogą je nosić także mężczyźni, którzy mają zakola. Czy zapuszczanie włosów męskich to trudny proces? Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na modne fryzury ''pomiędzy''. 

Zobacz też: Fryzury męskie. Side part, french crop, a może buzz cut? Jakie męskie fryzury są teraz modne?

Zapuszczanie włosów: mężczyzna. Etap I - dłuższa góra, krótsze boki

W pierwszym etapie warto zapuścić włosy na górze, ten trudny czas pomoże przetrwać lakier do włosów lub guma do stylizacji. Aby uniknąć niechlujnego efektu konieczne jest też regularne podcinanie boków. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, dobry fryzjer zdecydowanie pomoże przetrwać ten pierwszy okres. Zapuszczanie włosów mężczyzna przetrwa także dzięki dodatkowej metamorfozie brody. Osoby, które od zawsze marzyły o dłuższym zaroście mogą teraz spełnić także to marzenie. Efekt będzie spójny i szybko zauważysz zmiany w wizerunku. 

Zapuszczanie włosów: mężczyzna. Etap I - dłuższa góra, krótsze bokiZapuszczanie włosów: mężczyzna. Etap I - dłuższa góra, krótsze boki Roman Samborskyi/shutterstock.com

Jak zapuścić męskie włosy? Etap II - zapuszczanie boków 

W momencie, gdy uda się już zapuścić dłuższą górę przychodzi czas na zapuszczanie boków. Jak zapuścić męskie włosy tak, aby boki także po pewnym czasie były długie? Istnieją dwie strategie działania: 

  • boki zapuszczamy od gór, dół ścinamy 
  • pozwalamy im rosnąć swobodnie na całej długości 

W celu ujarzmienia niesfornych włosów na bokach można użyć żelu. Dodatkowo panowie, którzy nie boją się eksperymentów mogą po prostu pomalować włosy, co wzmocni spójny efekt i sprawi, że fryzura nabierze blasku. 

Jak zapuścić męskie włosy? Etap II. Zdjęcie ilustracyjneJak zapuścić męskie włosy? Etap II. Zdjęcie ilustracyjne Just dance/shutterstock.com

Półdługie męskie włosy: Etap III - jak poradzić sobie z górą? 

Na tym etapie boki są już wystarczająco długie, że można założyć je za ucho. Cześć, która może przysporzyć kłopotów to dłuższa grzywka u góry. W tym momencie panowie mogą udać się do fryzjera po to, aby nadać włosom kształt, który sprawi, że będą się ładnie układać. Pod okiem specjalisty warto też wypróbować kilka opcji uczesania: 

  • samurajski koczek
  • gładko na bok
  • romantyczny lok w stylu Elvisa Presleya 

Nie wszyscy mają czas i ochotę na wizytę w salonie. Dochodzi do tego obawa o krótkie cięcie, które przeniesie nas do punktu wyjścia. W tym przypadku pomocne będą wszelkiego rodzaju opaski, które noszą na przykład piłkarze lub tenisiści. Może to być po prostu kawałek rozciągliwego materiału lub falowana opaska z ząbkami, która po założeniu tworzy ładny efekt ząbków. 

Półdługie męskie włosy: Etap III. Zdjęcie ilustracyjnePółdługie męskie włosy: Etap III. Zdjęcie ilustracyjne Unique Vision/shutterstock.com

Zapuszczanie włosów męskich- ile trwa proces i czym można się wspomóc? 

Przyjmuje się, że włosy rosną około 1 cm miesięcznie. Oczywiście to kwestia indywidualna, ale mniej więcej po roku czasu można już spodziewać się zadowalającego efektu. W celu wzmocnienia cebulek od wewnątrz dobrym rozwiązaniem jest koktajl z siemienia lnianego, którego łyżeczkę dodajemy do wody lub do jogurtu. Na szybszy porost włosów skuteczny będzie też napar z cebuli lub suplementacja kwasami omega-3

Zobacz też: Męskie fryzury 2020: najmodniejsze propozycje dla mężczyzn

Zobacz wideo Sam sobie bądź fryzjerem. Trzy uczesania, które zrobi każdy facet
Więcej o: