Jak zrobić loki: najszybsze i najskuteczniejsze metody

Jak zrobić loki bujne i trwałe? Oto kilka skutecznych sposobów na stworzenie pięknej fryzury przy pomocy lokówki, wałków lub prostownicy.

Trwałe loki: jak je zrobić by wyglądały naturalnie?

Trwałe loki to marzenie każdej kobiety, która decyduje się na wykonanie właśnie takiej fryzury. O tym czy skręt będzie się długo utrzymywał decyduje wiele składowych: struktura włosów, warunki zewnętrzne, sposób utrwalenia itp. Jeśli chcemy, aby kręcone włosy towarzyszyły nam na dłuższą metę, wówczas konieczny może okazać się zabieg trwałej ondulacji, który należy wykonać u sprawdzonego fryzjera, gdyż nieodpowiednio przeprowadzony może poważnie uszkodzić strukturę włosa. Tzw. ''trwała'' daje efekt skrętu utrzymujący się nawet przez kilka tygodni po czym konieczne jest ponowienie zabiegu. Co jeśli jednak loki chcemy wykonać tylko okazjonalnie, np. na spotkanie czy wesele? Otóż wówczas warto do utrwalenia naszych loków zastosować jeden z kosmetyków dostępnych na rynku akcesoriów fryzjerskich. Może to być tradycyjny lakier lub pianka, ale również mniej popularny puder utrwalający.

Zobacz też: Refleksy na ciemnych włosach- sprawdź, super modne farbowanie w stylu Kylie Jenner

Jak zrobić loki prostownicą?

Jeśli chcesz na szybko stworzyć zupełnie nowy look, w którym to loki będą na pierwszym miejscu, wtedy warto skorzystać z prostownicy. O tak! Ten - wydawać by się mogło - jednofunkcyjny przyrząd pomoże nam w kilka minut stworzyć piękne loki. Jak zrobić loki prostownicą? Aby fryzura była ładna i trwała, należy:

  • nałożyć preparat służący do ochrony włosów przed działaniem wysokiej temperatury
  • rozgrzać prostownicę do minimum 200 stopni Celsjusza
  • włosy zebrać razem, a następnie wydzielić część najbardziej od spodu; resztę spiąć spinką
  • pozostałą warstwę podzielić na dwa pasma i każde po kolei chwycić prostownicą blisko skóry głowy, zakręcić pasmo wokół urządzenia i przytrzymać chwilę
  • następnie delikatnie rozwinąć; jeśli efekt jest zbyt słaby można powtórzyć czynność
  • potem należy wydzielić kolejną warstwę od spodu i postępować tak samo aż do czubka głowy
  • na koniec fryzurę można spryskać nabłyszczaczem i utrwalić lakierem
Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Jak zrobić loki na krótkich włosach? Sprawdzone sposoby

Jak zrobić loki na krótkich włosach, aby były widoczne i trwałe? W przypadku krótkich włosów loki najlepiej wykonywać lokówką. Lokówka podobnie jak prostownica jest urządzeniem bazującym na wysokiej temperaturze, dzięki czemu uzyskany efekt jest widoczny i długotrwały. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że możemy kręcić włosy suche, a samo wykonanie fryzury trwa stosunkowo niedługo w przypadku krótkich włosów.

Innym rozwiązanie, zdecydowanie bardziej czasochłonnym są tradycyjne wałki. Najlepszy efekt uzyskamy w tym przypadku nakręcając wilgotne włosy na wałki i pozostawiając je aż do momentu całkowitego wyschnięcia. Można w tym celu skorzystać z suszarki. W zależności od średnicy wałków, loki mogą być mocniej skręcone lub kształtować się w lekkie fale. 

Jak zrobić delikatne loki? Fale w stylu Hollywood

Jak zrobić delikatne loki, tzw. fale w stylu Hollywood? Otóż jak się okazuje nie jest to wcale takie trudne. Ten typ uczesania zawdzięcza swoją popularność gwiazdom, które szczególnie upodobały sobie pokazywanie się w delikatnych lokach na czerwonym dywanie. Fryzury takie cieszą się więc niesamowitym powodzeniem wśród pań, nie tylko szykujących się na wyjątkowe okazje, ale także na co dzień. Jak zrobić delikatne loki? W tym celu można zastosować kilka technik:

  • jeśli nie mamy zbyt wiele czasu można posłużyć się prostownicą; całą procedurę kręcenia włosów opisano wyżej; jeśli jednak chcemy uzyskać lekkie fale, wówczas należy każde pasmo kręcić od około połowy długości w kierunku zewnętrznym - wtedy uzyskamy bardziej naturalny efekt
  • zakręcić włosy z użyciem lokówki lub wałków o dużej średnicy - tu w zasadzie nie trzeba niczego tłumaczyć, poza tym, że warto zastosować przed zakręceniem włosów środek utrwalający, np. piankę
  • jeśli wykonanie fal planujesz z wyprzedzeniem, np. wieczorem dzień wcześniej, wówczas najłatwiej będzie umyte włosy podzielić na 4-6 części, a następnie każdą z nich skręcić tworząc w ten sposób małe koczki, które wyschną podczas snu, a po rozwinięciu stworzą naturalne, łagodne fale. 

Zobacz też: Fryzury do szkoły: jak uczesać się do szkoły? Proste i fajne fryzury

Więcej o: