Fryzury, które odmładzają. Są idealne dla dojrzałych kobiet! Do tego bardzo kobiece i stylowe

Fryzury, które odmładzają - przed wami przegląd modnych i stylowych stylizacji włosów dla dojrzałych kobiet. Optycznie odejmują lat! Są to: klasyczny bob, jego dłuższa wersja, czyli long bob oraz pixie cut.

Fryzury, które odmładzają i dzięki temu są najlepsze dla dojrzałych kobiet, opierają się przede wszystkim na krótkich włosach. Dlaczego? Taka długość przede wszystkim optycznie odejmuje lat. Co więcej dodaje również młodszego i bardziej promiennego wyglądu.

Po drugie, krótkie fryzury są w szczególności zalecane dojrzałym kobietom, ponieważ włosy z wiekiem stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe, a także podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przegląd modnych, stylowych i przede wszystkim odmładzających fryzur dla dojrzałych kobiet. Dzięki nim optycznie się odmłodzisz, a twoja twarz będzie wyglądać bardziej promiennie.

Zobacz wideo

Fryzury, które odmładzają - idealne dla dojrzałych kobiet. Klasyczny bob

Fryzura, która optycznie odmładza, to klasyczny i ponadczasowy bob. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych stylizacji włosów. Kobiety ją uwielbiają. Nic dziwnego. Jest nie tylko bardzo stylowa i kobieca, ale przede wszystkim praktyczna, ponieważ pasuje kobietom w każdym wieku i o każdym kształcie twarzy. Jednak w szczególności fryzura bob zalecana jest paniom dojrzałym.

Bob to fryzura, w której włosy zazwyczaj sięgają linii brody. Dodatkowo może mieć grzywkę, ale nie musi. Takie rozwiązanie najlepsze jest dla posiadaczek wysokiego czoła. Fryzura bob będzie idealna dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładza. Co ważne, jest łatwa i szybka w układaniu - nie wymaga skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. 

Fryzury, które odmładzają - idealne dla dojrzałych kobiet. Long bob

Long bob to kolejna fryzura dla dojrzałych kobiet, która odmładza. Bardzo często zwana jest też lob bądź collarbone bob (collarbone to po angielsku obojczyk). Jest to odmiana klasycznego boba, przy czym włosy są nieco dłuższe i sięgają obojczyków. Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył.

Long bob to fryzura bardzo kobieca i stylowa i w dodatku pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek czy kształt twarzy. To również bezpieczna stylizacja włosów, ponieważ w jej przypadku pasma nie są ani zbyt krótkie, ani zbyt długie.

Fryzury, które odmładzają - idealne dla dojrzałych kobiet. Pixie cut

Pixie cut również należy do fryzur idealnych dla dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładza. Taka stylizacja włosów była bardzo popularna w latach 60. XX wieku i regularnie wraca do łask. Fryzura pixie cut jest nie tylko modna, ale przede wszystkim optycznie odejmuje lat. Jest to dość odważne i radykalne cięcie - włosy są bowiem bardzo krótkie. 

Fryzura pixie cut jest bardzo praktyczna - łatwo ją układać. Jest też przy tym kobieca i stylowa. Idealnie sprawdzi się dla dojrzałych kobiet i to zarówno do pracy, jak również na co dzień. Takie krótkie cięcie charakteryzuje się tym, że jest delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej, a optycznie wygląda, jakby miała większą objętość. Pixie cut to stylizacja włosów, która odmładza i nadaje bardziej dziewczęcego, zalotnego stylu.

Więcej o: