Modne fryzury dla 50-latek na jesień. Te cięcia odejmą ci nawet kilka lat [ZDJĘCIA]

Dobra fryzura może optycznie odjąć nawet kilka lat. Oto ciekawe propozycje dla pań po pięćdziesiątce na jesień 2020.

Jesień to idealny czas na metamorfozę. W tym okresie wiele pań decyduje się na skrócenie swoich włosów. Szukasz pomysłu na jesienną fryzurę? Oto kilka modnych cięć. 

Fryzury dla 50-latki: Klasyczny bob

To doskonała propozycja dla pań, które chcą skrócić włosy, ale boją się tak radykalnych cięć jak na przykład pixie cut czy fryzura na pazia. Takie cięcie jest nie tylko bardzo efektowne, lecz także łatwe w stylizacji. W tym przypadku włosy najczęściej są skrócone do wysokości żuchwy. Warto wspomnieć, że klasyczny bob to od lat znak rozpoznawczy redaktor naczelnej amerykańskiego "Vogue'a" Anny Wintour. 

 

Fryzury dla 50-latki: Long bob

Jeśli jednak chcesz, aby twoje włosy były nieco dłuższe, postaw na long boba. Taka fryzura pasuje doskonale do różnych kształtów twarzy i typów urody. W połączeniu z przedziałkiem na środku optycznie wyszczupla. Long bob (lob) sięga najczęściej do obojczyków. 

Fryzury damskie 2020 średnie włosyFryzury damskie 2020 średnie włosy shutterstock.com// Thomas Foldes

Fryzury dla 50-latki: Pixie cut

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć najmodniejszego cięcia 2020 roku. Mowa o pixie cut. To opcja dla odważnych, gdyż w tym przypadku włosy są bardzo krótkie.

Pixie cut to fryzura, która doda wyrazistości. Poza tym jest bardzo stylowa i nie wymaga czasochłonnych zabiegów stylizacyjnych. W tym przypadku włosy są krótkie z tyłu i nieco dłuższe z przodu, a przedziałek jest asymetryczny.

modne fryzury damskie jesień 2020modne fryzury damskie jesień 2020 fot. shutterstock

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo jak prostować włosy, żeby się nie niszczyły?
Więcej o: