Jak dbać o kręcone włosy?
Pielęgnacja kręconych włosów wymaga czasu i konsekwencji ze względu na ich wyjątkową strukturę. Grube loki oraz mniejsze loczki charakteryzują się nierówną strukturą, kręcone włosy mają wyjątkową tendencję do rozchylania się łusek. Sprężyste i zdrowo wyglądające loki można uzyskać przy pomocy zabiegów, które każdy z łatwością wykona w domowym zaciszu. Ważna jest jednak konsekwencja - tylko stosując odpowiednie techniki pielęgancji i kosmetyki możemy oczekiwać odpowiednich efektów.
Pielęgnacja kręconych włosów. Zasady mycia krok po kroku
Zobacz też: Jak zrobić fale na włosach? Sprawdź skuteczne sposoby na idealne loki
Jak dbać o włosy kręcone? Zasady suszenia
Generalnie najlepiej jest pozostawić loki do samodzielnego wyschnięcia, ciepło suszarki ma duży wpływ na ponowne otwarcie łuski włosa, który zaczyna się puszyć. Nie należy jednak chodzić spać z mokrymi włosami! Nie każdy jednak może pozwolić sobie na taki luksus, dlatego już na etapie zakupu suszarki należy sprawdzić, czy wybrane urządzenie posiada:
W trakcie suszenia strumień powietrza ustawiamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, takie suszenie dodatkowo chroni fryzurę przed puszeniem.
Pewnie wiele osób zastanawia się, czy kręcone włosy można obciąć samodzielnie. Jak dbać o kręcone włosy przy pomocy nożyczek? Poniżej kilka wskazówek:
Kręcone włosy a dobre cięcie
Loki tak jak każdy inny rodzaj włosów potrzebują regularnego podcinania końcówek, jednak zdecydowanie nie warto robić tego samodzielnie. Fryzjer nadaje kształt fryzurze, lecz także analizuje wiele innych czynników jak: kształt twarzy, strukturę oraz kolor włosa. Prawdziwy profesjonalista pomoże podjąć właściwą fryzurę, osoby o kręconych włosach bez takiej konsultacji często noszą włosy spięte, ponieważ nie potrafią zapanować ani nad kształtem ani nad objętością fryzury.
Jak dbać o kręcone włosy? Skład ma znaczenie
Kręcony włosy są przeważnie suche i bardzo się puszą. Dzieje się tak poprzez niewłaściwą pielęgnację w której przede wszystkim należy zadbać o nawilżenie. Kosmetyki powinny mieć odpowiedni skład i nie warto w tym temacie iść na ustępstwa:
Przy naturalnych lokach należy unikać produktów z silikonem oraz alkoholem, to główne czynniki przy których włosy stają się suche, szorstkie i pozbawione blasku. Warto także przemyśleć częste farbowanie, może zamiast kolejnej inwazyjnej farby lepszym rozwianiem będzie henna do włosów? Nie tylko gwarantuje naturalne efekt, ale też odżywia i sprawia, że loki stają się grubsze.
Zobacz też: Pasemka, sombre, baleyage, czyli jaką koloryzację wybrać na jesień