Fryzura na samuraja: komu pasuje i jak zapuścić włosy?

Fryzura na samuraja to modne uczesanie, które króluje od kilku sezonów. Planujesz zapuścić włosy tak, aby dało się je związać w kucyk lub koczek? Podpowiadamy, jak krok po kroku zbliżyć się do wymarzonego celu.

Fryzura samuraj- do kogo pasuje to uczesanie? 

Panowie, którzy z różnych względów musieli obciąć swoje długie włosy teraz mogą odzyskać dawny look za sprawą najmodniejszej fryzury ostatnich kilku sezonów.  Fryzura samuraj to rozwiązanie nie tylko dla nastolatków, ten nowoczesny trend świetnie wpisuje się także w oficjalny dress code. Top knot to znak rozpoznawczy nowoczesnych biznesmenów, którzy po tygodniu w korporacji w weekend poświęcają się swoim pasjom. Męski koczek coraz częściej pojawia się też na ślubnym kobiercu. Dlaczego to właśnie fryzura na samuraja jest tak popularna: 

  • To jedna z najciekawszych propozycji w kategorii fryzury męskie na przestrzeni kilku ostatnich lat. 
  • ''Samuraj'' wyszczupla twarz, warunkiem są jednak krótko przystrzyżone boki. 
  • Nie wymaga długotrwałej stylizacji, co przekłada się na oszczędność czasu. 
  • Gwarantuje efekt dwa w jednym: krótkie i jednocześnie długie włosy. 
 

Modne męskie fryzury w tym sezonie wymagają nieco pracy w codziennych stylizacjachFryzury męskie. Side part, french crop, a może buzz cut?

Samuraj fryzura- jak zapuścić włosy? 

Samuraj to fryzura, na którą musisz trochę poczekać jeśli masz krótkie włosy. Początki bywają trudne, ale poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci przetrwać okres pomiędzy: 

  1. Zacznij od zapuszczania góry, z czasem włosy zaczną same układać się na bok. 
  2. Możesz wybrać też ponownie modną opcją piłkarską i dłuższe kosmyki u góry zaczesać przy pomocy opaski. 
  3. Zawsze pamiętaj o mocno przyciętych bokach, nawet w momencie, gdy już osiągniesz cel i Twoje włosy uda się zaczesać w modny koczek. To kwintesencja całej fryzury. 
 

Top knot - zadbaj również o brodę

Mężczyźni, którzy planują fryzurę top knot muszą pamiętać nie tylko o dobrze przystrzyżonych bokach, lecz także zadbanym zaroście. Długie brody bez wyraźnej linii zdecydowanie się nie sprawdzą. Idealna będzie gładka skóra lub dwudniowy zarost. 

 

Częstym błędem popełnianym przez panów są też kolorowe gumki do włosów, dorosły mężczyzna nie może nosić frotki swojej córki na włosach, chyba, że jest to celowy zabieg. Jednak wszystkie dziecięce ozdoby uchwycone w locie zdecydowanie odpadają.  

Klasyczne fryzury męskie nie wymagają dużego nakładu pracy przy codziennej stylizacji. Zdjęcie ilustracyjneKlasyczne fryzury męskie- ponadczasowe propozycje, które nigdy nie wyjdą z mody

Samuraj- blask i kolor 

Ta fryzura idealnie prezentuje się na gładkich, ciemnych włosach. Tymczasem u większości mężczyzn okazuje się, że włosy mają karbowaną strukturę plus nierównomierny kolor. Można to poprawić przy pomocy prostownicy oraz odpowiedniej pielęgnacji, sprawdzą się wszystkie odżywki wygładzające. Zawsze można pójść o krok dalej i wykonać zabieg trwałego prostowania włosów i pofarbować fryzurę na głęboki, ciemny kolor. Męska koloryzacja już dawno przestała być tematem tabu, w każdej drogerii dostępne są też szampony koloryzujące oraz farby bez amoniaku, które zmywają się po około 2 tygodniach. Nowy kolor można więc swobodnie przetestować na przykład podczas wakacji. Bardzo popularny zabieg w salonach fryzjerskich to odsiwianie- jest to proces powrotu do naturalnego koloru. Włosy zyskują blask i głęboki odcień. Panowie, którzy źle się czują z siwymi pasmami zdecydowanie powinni spróbować. 

Zobacz wideo Sam sobie bądź fryzjerem. Trzy uczesania, które zrobi każdy facet
Więcej o: