Płukanka do włosów blond. Fioletowa, srebrna, różowa

Płukanka do włosów to powszechnie znany kosmetyk. Szukasz skutecznej metody na czysty blond bez żółtych refleksów? Sprawdź popularne zabiegi, które możesz wykonać w domowym zaciszu.

Płukanka na włosy- na tropie idealnego blondu 

Blond to zdecydowanie najbardziej wymagający kolor ze wszystkich, nie tylko wnika głęboko w strukturę włosa i doprowadza do nieodwracalnych uszkodzeń, ale też szybko się wypłukuje i ma tendencję do żółtych odcieni. W niektórych przypadkach już tydzień po wizycie u fryzjera po chłodnym, platynowym kolorze nie ma najmniejszego śladu. Jedną z metod rozwiązania tego problemu jest płukanka na włosy. Ten produkt jest częścią całej gamy kosmetyków od szamponów, po tonujące odżywki. Płukanka to zdecydowanie najtańsza opcja, która dodatkowo pozwala na samodzielną kontrolę efektu. W drogerii dostępne są różne wersje kolorystyczne: płukanka fioletowa, płukanka do włosów srebrna czy różowa. Jaki jest skład tego typu kosmetyków i jakie mają działanie?

Płukanka do włosów blond- skład i działanie 

Z całą pewnością nie jest to naturalny kosmetyk, związki chemiczne w płukance mają wpływ na kondycję włosa. Skład, który ma typowa płukanka do włosów najczęściej przedstawia się następująco: Aqua, Propylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Aminomethyl Propanol oraz wybrany barwnik. Płukanka do włosów blond występuje w różnych wariantach, wszystkie mają zniwelować żółty odcień.

Płukanka fioletowa - jaki można uzyskać efekt? 

Płukanka fioletowa polecana jest przy chłodnych odcieniach, pomaga zmyć żółte refleksy, w efekcie włosy zyskają chłodną poświatę. Płukanka ta zdecydowanie należy do najsilniejszych, nie można jej trzymać na włosach zbyt długo, istnieje duże ryzyko, że kosmyki staną się fioletowe i się przesuszą. 

Płukanka do włosów srebrna- do włosów farbowanych oraz siwych

Coraz więcej kobiet przestaje farbować włosy, siwe pasma stały się modne i kobiety z dumą prezentują się w takiej naturalnej odsłonie. Płukanka do włosów srebrna pięknie podkreśla naturalny siwy kolor i pozwala przetrwać okres ''pomiędzy''. To dobra opcja także do włosów blond, jeśli ktoś marzy o zimnych odcieniach to jest właśnie ten kosmetyk, który to zapewni. 

Płukanka do włosów blond różowa- do ciepłych, miodowych odcieni

Ciepły odcień blondu także można dodatkowo podkreślić. Na miodowych włosach płukanka różowa zapewni ciekawy truskawkowy odcień. Ponadto włosy nabiorą blasku i nie będą żółte.

Płukanka do włosów: domowa pielęgnacja. Jak nie zniszczyć włosów?

Producenci tego kosmetyku zalecają płukać włosy w kilku kroplach płukanki rozcieńczonych w misce wody. W efekcie uzyskamy oczekiwany odcień, jednak istnieje duże ryzyko, że włosy po takim zabiegu staną się szorstkie i łamliwe. Zdecydowanie lepszą opcją jest tradycyjna odżywka plus kilka kropel płukanki. W ten sposób w domowym zaciszu można uzyskać wymarzony efekt płukanki do włosów i jednocześnie pielęgnować włosy. 

Zobacz wideo Szampon do włosów ma więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Sprawdź je
Więcej o: