Fryzury półdługie- romantyczny bob, grzywka, a może asymetryczne cięcie?

Fryzury półdługie to idealny wybór do pracy. Sprawdź modne i praktyczne metody stylizacji włosów do ramion. To wygodna długość, która na wiele pozwala.

Półdługie fryzury damskie 2020- naturalność, nie perfekcja 

Tak w skrócie można opisać trendy na nowy sezon, półdługie fryzury damskie 2020 mają być przede wszystkim naturalne. Nie prostujemy włosów na wzór gładkiej tafli, tylko stawiamy na delikatne loki. Włosy mają wyglądać tak, jakby nie były poddane żadnej stylizacji. Podobne trendy można zaobserwować w kolorystyce, paleta barw to sama natura. Nadal modny jest naturalny odrost. Poniżej znajdziesz kilka wiodących propozycji fryzur damskich półdługich. 

 

Modne fryzury: włosy półdługie. Romantyczny bob 

Bob jako modna fryzura półdługa to bardzo kobieca propozycja, która sprawdzi się przy dowolnym kształcie twarzy i wieku. Cięcie na wysokości obojczyków z lekko dłuższym przodem sprawi, że włosy nabiorą sprężystości i stworzą łagodną linię wokół twarzy. Jak wystylizować taką długość?

  • Po umyciu, na mokre jeszcze włosy nałóż piankę wielkości orzecha włoskiego. 
  • Następnie wysusz włosy suszarką z dyfuzorem (może też być zwykła- wystarczy strumień chłodnego powietrza). 
  • W kolejnym kroku włosy rozczesujemy i przy użyciu prostownicy na dwóch pasmach z przodu i jednym z tyłu tworzymy delikatny skręt. 
  • Na koniec efekt można utrwalić przy pomocy lakieru do włosów

Long bob z przedziałkiem i grzywką na bok, w wersji prostej lub falowanej, to lat ulubiona fryzura Emmy StoneLong bob z przedziałkiem i grzywką na bok, w wersji prostej lub falowanej, to lat ulubiona fryzura Emmy Stone Shutterstock

Modne fryzury dla włosów półdługich to także bob z niepokorną grzywką. Jak uzyskać taki efekt? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Fryzury damskie półdługie: artystyczna grzywka 

Jesień to dobry czas na wszelkie metamorfozy, włosy i tak potrzebują ostrego cięcia po lecie i nowego koloru. Osoby o wysokim czole i regularnych rysach twarzy mogą pomyśleć o grzywce. Ten prosty zabieg odmieni wizerunek i podkreśli oczy. W tym sezonie króluje lekko postrzępiona grzywka, fryzura ma być puszysta i ''łatwa w obsłudze'':

  • Włosy suszymy na grubej szczotce, wcześniej nakładamy piankę. 
  • Następnie przy pomocy olejku lub gumy podkreślamy kilka cieńszych pasemek. 
 

Do tej fryzury idealne będą wszystkie kosmetyki z kategorii volume, które unoszą włosy od nasady i tworzą puchaty kształt. Co zrobić, gdy marzymy o grzywce, ale każda próba kończy się porażką? 

Fryzury półdługie: asymetria znowu modna

Asymetria to główny trend z pokazu domu mody Chanel na sezon jesień-zima 2020. W tym przypadku włosy mają być gładkie i zaczesane delikatnie na bok. Można je dodatkowo związać w kucyk, kok lub zostawić rozpuszczone. Poniżej kilka słów o stylizacji: 

  • Włosy prostujemy przy pomocy prostownicy lub po prostu na szczotce.
  • Przedziałek z boku- z zasady lewy profil mamy ładniejszy, więc warto zrobić przedziałek właśnie po tej stronie. 
  • Kilka pojedynczych pasm z przodu utrwalamy lakierem. 
  • Resztę włosów spinamy w elegancki niski kok lub luźny kucyk. 
Zobacz wideo Zobacz, jak zrobić prosty koczek
Więcej o: