Fryzury damskie średnie. Modne i odmładzające cięcia dla pań w każdym wieku [ZDJĘCIA]

Mimo że w tym roku ogromną popularnością cieszą się krótkie fryzury, nie każda z nas ma ochotę na radykalne cięcie. Oto kilka propozycji cięć średniej długości, które będą modne w nadchodzących miesiącach.

Nasze zestawienie otwiera lob, czyli long bob. To jedna z odmian klasycznego boba, która od wielu lat nie wychodzi z mody. W tym przypadku włosy z przodu sięgają zazwyczaj do obojczyków, z kolei te z tyłu są delikatnie krótsze. 

Fryzury 2020 damskie średnie: lob (long bob)

Na takie cięcie mogą zdecydować się zarówno posiadaczki prostych, jak i lekko falowanych włosów. Long bob nie wymaga zazwyczaj skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. 

Lob z przedziałkiem po środku to doskonała propozycja dla pań, które chcą optycznie wyszczuplić twarz. Fryzura ta dobrze prezentuje się także z grzywką. Zobacz na zdjęciach, jak wyglądają takie cięcia:

Fryzury damskie 2020 średnie włosyFryzury damskie 2020 średnie włosy shutterstock.com// Thomas Foldes

Modne fryzury dla dojrzałych kobietModne fryzury dla dojrzałych kobiet shutterstock.com// Lynch Shannon

Fryzury 2020 damskie średnie: asymetryczny bob

Nasza kolejna propozycja sprawdzi się u pań, które chcą skrócić włosy, ale boją się takich radykalnych cięć, jak na przykład modne w tym roku pixie cut czy fryzura na pazia. Asymetryczny bob (a-line bob) to fryzura, która cieszyła się ogromną popularnością na początku XXI wieku. Wówczas nosiła ją m.in. Rihanna. W 2020 roku cięcie znowu powróciło do łask. Jak wygląda ta fryzura?

  • Włosy z przodu są krótsze niż w przypadku long boba.
  • Różnica między włosami z przodu i z tyłu także jest bardziej wyrazista niż w poprzedniej fryzurze. 
  • Cięcie dobrze prezentuje się zazwyczaj z grzywkami na bok.

A-line bob - najmodniejsza fryzura na lato. Odmładza i wyszczupla twarzA-line bob - najmodniejsza fryzura na lato. Odmładza i wyszczupla twarz fot. Shutterstock/popcorner

Fryzury 2020 damskie średnie: collarbone bob

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć fryzury, która będzie bardzo popularna w 2021 roku. Mowa o collarbone bob, czyli kolejnej odmianie klasycznego boba. W tym przypadku włosy sięgają zazwyczaj do połowy szyi i są lekko pofalowane. To cięcie bardzo kobiece i stylowe. Dobrze prezentuje się zarówno z grzywką, jak i z przedziałkiem po środku. 

 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Sandra Kubica ma nową fryzurę:
Więcej o: