Jaka fryzura do mnie pasuje? Poznaj trik fryzjerów. Sprawdzenie tego zajmie ci dosłownie chwilę

Zastanawiasz się, z jaką długością włosów będzie ci do twarzy? Możesz to szybko sprawdzić w domu. To metoda znanego fryzjera, która w dodatku jest banalnie prosta. Z naszego tekstu dowiesz się również, jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy.

Jaka fryzura do mnie pasuje - wciąż zadajesz sobie to pytanie, przeglądasz różne strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji, ale nadal nie znasz odpowiedzi? Nie martw się. Jest na to bardzo prosty i szybki sposób. Sprawdzenie, jaka fryzura pasuje do ciebie zajmie ci dosłownie kilka chwil. To znany i sprawdzony trik fryzjerów! Dzięki niemu będziesz wiedziała, czy lepiej postawić na krótkie, czy na długie włosy. Podpowiadamy również, jak dobrać grzywkę odpowiednio do kształtu twarzy.

Zobacz wideo

Jaka fryzura do mnie pasuje? Prosty i szybki trik fryzjerów

Krótkie czy długie włosy? Aby sprawdzić, w której długości będzie ci najlepiej, wykorzystaj znaną metodę 2.25 cala. Jej autorem jest światowej sławy fryzjer John Frieda. 

Jaka fryzura do mnie pasuje? Instrukcja krok po kroku:

  • przygotuj sobie ołówek i linijkę,
  • ołówek przyłóż poziomo pod brodą,
  • linijkę zaś ustaw pionowo tuż pod płatkiem ucha,
  • robiąc to, zwróć uwagę, czy linie, które zostały wyznaczone przez ołówek i linijkę, przecinają się ze sobą pod kątem prostym,
  • na koniec sprawdź, jaką wartość pokazuje czubek twojego ołówka.

Zdaniem autora tej metody, Johna Frieda, jeśli wskazana wartość jest mniejsza niż 2.25 cala (czyli ok. 6 centymetrów), pasuje ci krótka fryzura. Natomiast, jeśli większa, lepiej postaw na długie włosy.

Jaka fryzura do mnie pasuje? Grzywka czy bez?

Zastanawiasz się również, czy zrobić sobie grzywkę, ale nie wiesz, czy będzie ci pasowała? Decyzję o tym powinnaś uzależnić od kształtu twarzy. Jak dopasować grzywkę? Odpowiedź poniżej:

  • twarz owalna - najlepiej będzie wyglądać z grzywką rozdzieloną na dwie części,
  • twarz kwadratowa - zalecamy grzywkę zaczesaną na bok,
  • twarz trójkątna - do niej najbardziej pasuje prosta, klasyczna grzywka,
  • twarz okrągła - dobrze będzie się prezentować z rozrzuconą grzywką o różnej długości włosów (najdłuższe pasma powinny sięgać żuchwy, a najkrótsze zaczynać na linii rzęs).
Więcej o: