Krótkie fryzury dla cienkich włosów. Optycznie zagęszczą i dodadzą objętości

Jakie fryzury są najlepsze dla cienkich włosów? Choć ten rodzaj włosów w nie każdej fryzurze prezentuje się korzystnie, to istnieją sprawdzone fryzury, które optycznie dodają objętości posiadaczkom cienkich kosmyków.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby ich nie zniszczyć?

Cienkie włosy są najczęściej dziedziczone w genach, lub też są rezultatem nieodpowiedniej pielęgnacji, czyli nadmiernego suszenia, prostowania czy farbowania. Nie ma wątpliwości, że w przypadku cienkich i rzadkich włosów, najlepiej sprawdzą się krótkie fryzury, gdyż cięcia tego typu nadają lekkości włosom, optycznie zwiększając ich objętość. W uzyskaniu objętości pomoże m.in. suszenie włosów chłodnym nawiewem głową w dół. Ponadto, należy pamiętać, by cienkich i rzadkich włosów nie rozczesywać na mokro, gdyż wówczas istnieje większe ryzyko ich ich uszkodzenia.

Krótkie fryzury damskie [ZDJĘCIA] Krótkie fryzury damskie [ZDJĘCIA]. Które cięcia są teraz modne?

Krótkie fryzury dla cienkich włosów - asymetryczny bob

Bob to rodzaj cięcia, który uwielbiają kobiety na całym świecie i w każdym wieku. Nie tylko nie wymaga zbyt wiele od struktury włosów - świetnie wyglądają w takim cięciu zarówno cienkie, grube, rzadkie, jak i gęste pasma-, lecz także pasuje niemal do każdego typu urody. W przypadku cienkich włosów świetną opcją będzie asymetryczny bob, czyli rodzaj cięcia, w którym kosmyki z tyłu są krótsze, z kolei boki i przód są nieco dłuższe. 

Puder do włosów doda objętości każdej fryzurze. Zdjęcie ilustracyjne Puder do włosów- doda objętości i ułatwi stylizację

Krótkie fryzury dla cienkich włosów - pixie cut

Dla kobiet o cienkich włosach, które lubią krótkie fryzury, idealnym rozwiązaniem będzie modne w ostatnich sezonach cięcie typu pixie cut. Takie fryzury są nie tylko bardzo stylowe, lecz także działają odmładzająco i dodaje charakteru. We fryzurze pixie, włosy są krótsze z tyłu i po bokach, a dłuższe na górze i z przodu. Cechą charakterystyczną tej fryzury są mocno postrzępione kosmyki, które są niezwykle proste w codziennej stylizacji.

Więcej o: