Modna grzywka 2020- Choppy, a może curtain bangs? Sprawdź, proste patenty na grzywkę

Modna grzywka 2020? Planujesz wizytę u fryzjera lub domowe cięcie? Sprawdź naszą propozycję na najmodniejszą grzywkę na sezon jesień-zima 2020/2021. Czas na delikatną metamorfozę w stylu Jane Birkin.

Komu pasuje grzywka i dlaczego tylko nielicznym? 

Komu pasuje grzywka? Na prostą i pełną grzywkę nie wszyscy mogą sobie pozwolić, to uczesanie idealne dla osób o regularnych rysach twarzy. Pełne policzki w duecie z grzywką to zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Ta sama zasada dotyczy krótkiego czoła, grzywka sprawia, że twarz staje się szersza. Z drugiej strony grzywka pomaga ukryć zmarszczki, znajdujące się na czole i sprawia, że tradycyjny kucyk lub koczek lepiej się prezentują. To praktyczne rozwiązanie do pracy dla kobiet, które nie chcą ścinać włosów na krótko. Jak w tej sytuacji znaleźć złoty środek? Dobrym rozwiązaniem jest tak zwana rzadka grzywka, czyli na przykład:

  • grzywka choppy bangs 
  • grzywka curtain bangs.

Rzadka grzywka - rozwiązanie pół na pół 

Ten rodzaj cięcia idealnie pasuje do długości do ramion, rzadka grzywka podkreśli oczy i jednocześnie nie zakryje czoła. Komu pasuje grzywka w tym stylu? Dobra wiadomość jest taka, że jest to rozwiązanie uniwersalne, które odświeży fryzurę i jednocześnie nie zaburzy proporcji twarzy. Rzadka grzywka występuje w dwóch odsłonach, które poznasz bliżej z dalszej części artykułu.

Grzywka choppy bangs - jak wygląda to cięcie? 

Włosy na końcach są mocno postrzępione, kosmyki mogą być różnej długości. Dokładnie ta sama zasada dotyczy samej grzywki. Choppy bangs jest nierówna i najkrótsza pośrodku, ten prosty zabieg sprawia, że włosy nie zasłaniają całego czoła, dzięki czemu fryzura jest bardzo lekka. Aktualnie choppy bangs to znak rozpoznawczy Anny Lewandowskiej, czy Seleny Gomez- piosenkarka jest najlepszym przykładem, no to, że rzadką grzywkę można nosić nawet przy okrągłej buzi. 

 

Wiemy już komu pasuje grzywka w stylu choppy, czas na grzywkę w stylu curtain bang. 

Grzywka curtain bangs- urok ponadczasowej elegancji 

Grzywka curtain bangs to znak rozpoznawczy ikony stylu Jane Birkin. To proste cięcie idealnie sprawdza się przy średniej długości włosach. Grzywka jest wyraźnie podzielona na pół i tworzy ładną linię wokół twarzy. Ta fryzura pasuje zarówno do okrągłej, jak i kwadratowej buzi. Każdy, kto marzy o eleganckiej fryzurze do pracy powinien spróbować. Rano wystarczy włosy lekko podsuszyć i podnieść grzywkę na szczotce lub przy pomocy lokosuszarki. 

 

Modna grzywka 2020- jak dobrać kolor włosów?

Przy delikatnej grzywce sprawdzą się wszystkie naturalne odcienie, niesforne kosmyki podkreślą też delikatne pasemka o ton jaśniejsze od bazy. Totalne farbowanie raczej nie służy grzywce, przy platynowym blondzie lub kruczoczarnych włosach efekt może być ciężki i nienaturalny. Grzywka to także naturalne antidotum na odrosty, które przy krótszym cięciu z przodu stają się mniej widoczne. 

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska ma grzywkę!
Więcej o: