Jaka fryzura pasuje do okrągłej twarzy? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze cięcie

Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, unikaj przede wszystkim prostych, przyklapniętych do twarzy pasm. Znacznie lepiej sprawdzą się włosy lekko uniesione u nasady.

Jaka fryzura pasuje do okrągłej twarzy? To bardzo powszechne pytanie. Na samym początku warto przede wszystkim zaznaczyć, jakie cięcia w takich przypadkach nie są najlepsze. 

Jaka fryzura pasuje do okrągłej twarzy? Tego unikaj

Jeśli jesteś posiadaczką okrągłej twarzy, unikaj przede wszystkim prostych, przyklapniętych do twarzy pasm. Znacznie lepiej sprawdzą się włosy lekko uniesione u nasady. Warto także zrezygnować z prostych grzywek oraz drobnych loków

W przypadku wielu posiadaczek okrągłych twarzy nie sprawdzą się zarówno bardzo długie, jak i bardzo krótkie włosy. Najlepszym rozwiązaniem jest coś pomiędzy, czyli półdługie pasma. Poznaj propozycje modnych fryzur:

Jaka fryzura pasuje do okrągłej twarzy? 

O czym jeszcze powinny pamiętać posiadaczki okrągłych twarzy? Przedziałek z boku sprawdzi się znacznie lepiej niż ten na środku głowy. Z kolei jeśli chodzi o grzywki, najlepiej sprawdzą się te w wersji cieniowanej, które dają wrażenie lekkości (na przykład grzywka po bokach curtain bangs). 

Może cię także zainteresować:

Zobacz wideo Klaudia Halejcio obcięła włosy:
Więcej o: