Bronde: co to takiego? Zobacz, na czym polega ta koloryzacja

Bronde to ratunek dla włosów i ciekawe połączenie blondu i brązu. Masz dość częstego farbowania? Sprawdź, na czym polega bronde i umów wizytę u fryzjera.

Włosy bronde- gdzie tkwi sekret 

Włosy bronde to sprytne połączenie kilku kolorów, od platynowego blondu aż po brąz. Włosy malujemy na ciemny kolor u nasady oraz po bokach, następnie kolor przechodzi w ciepły lub zimny odcień naturalnego blondu z jasnymi pasemkami. Farbowanie bronde ma wiele zalet.

Ronze to koloryzacja, która staje się coraz bardziej popularna. Zdjęcie ilustracyjne Ronze: co to takiego? Poznaj kolor ronze

 Bronde: co to takiego i dlaczego warto się zdecydować? 

Jednym z najbardziej popularnych ostatnio trendów w koloryzacji jest bronde. Co to takiego i jakie są zalety tego farbowania?

  • Pozwala na rzadsze wizyty u fryzjera, ciemniejszy odcień u nasady sprawia, że odrost nie jest aż tak widoczny. 
  • Włosy zyskują wielowymiarowy kolor, bronde to prawdziwe antidotum na sztuczny i jednolity hełm na głowie. 
  • Koloryzacja bronde gwarantuje elegancki połysk. 
  • Bronde hair to aktualnie prawdziwy hit we wszystkich renomowanych salonach fryzjerskich. 

Znamy już odpowiedź na pytanie czym jest bronde i jakie są plusy tej koloryzacji, czas zastanowić się, kto powinien zdecydować się na tę koloryzację.

 

Koloryzacja bronde: dla kogo?

To pomysł na naturalne włosy, koloryzacja bronde zapewnia efekt rozjaśniania od słońca. Spodoba się naturalnym blondynkom, które chcą trochę odświeżyć kolor oraz wszystkim tym, którzy do tej pory byli wierni platynie, a teraz chcą już trochę od niej odpocząć. To dobry pomysł także dla brunetek, które zawsze marzyły o blondzie. Dzięki ciemnym odcieniom włosy się nie niszczą i dłużej pozostają elastyczne, a kilka jasnych pasemek skutecznie rozjaśni całą fryzurę. 

Bronde hair- nie jest to propozycja dla wszystkich 

Bronde hair to przede wszystkim propozycja dla osób otwartych na zmiany. Miłośniczki total blond nie będą nim zachwycone. Podobnie jak osoby, które cenią sobie jednolity kolor włosów, uznając je za bardziej eleganckie od tonowanych. Bronde może też nie przypaść do gustu tym, którzy lubią chłodne odcienie, zdecydowanie przy tego typu koloryzacji trzeba się liczyć z ciepłym blondem lub brązem. 

 

Kolor bronde a długość włosów

Kolor bronde najlepiej prezentuje się na długich włosach, które dzięki tej koloryzacji można dodatkowo zapuścić. To naturalne farbowanie sprawdzi się także w przypadku włosów do ramion lub mocno stopniowanych i podzielonych na dwie warstwy. Bronde w przypadku krótkich włosów może się nie sprawdzić, efekt zwyczajnie nie będzie widoczny. Dokładnie ta sama sytuacja występuje u osób, które często wiążą włosy w kucyk lub koczek, przy twarzy będzie dominował ciemny kolor i to może sprawić, że nie wszyscy odnajdą się w tej koloryzacji. 

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Bronde- w domu, czy w salonie? 

Jest to skomplikowana koloryzacja, która wymaga użycia różnych farb oraz tonowania. Zdecydowanie nie warto porywać się na bronde w domowym zaciszu. W salonie usługa koloryzacji bronde kosztuje od 200 do 400 zł, w zależności od długości włosów oraz lokalizacji.

Flamboyage to nowy sposób koloryzacji. Zdjęcie ilustracyjne Flamboyage - co to jest? Flamboyage na ciemnych i jasnych włosach

Bronde w stylu gwiazd 

To aktualnie bardzo modne farbowanie, na które decyduje się wiele modelek i influencerek. Włosy w kolorze bronde to znak rozpoznawczy Hailey Bieber czy Gigi Hadid. Ostatnio na ten kolor zdecydowały się też słynne siostry Kardashian. 

 
Więcej o: