Woda brzozowa na włosy - sprawdzony od lat sposób na wypadanie pasm. Przyspiesza ich porost i zmniejsza łupież

Woda brzozowa na włosy to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na wypadanie pasm. Co więcej, metoda ta ma wiele innych zalet. M.in. przyspiesza porost włosów, zmniejsza łupież czy przetłuszczanie się, a także poprawia ogólną kondycję pasm.

Woda brzozowa na włosy to sprawdzony już od wielu lat sposób naszych babć na wypadanie pasm. Co więcej, jest w pełni naturalny i tani, a daje lepsze efekty niż niejeden dużo droższy produkt z drogerii.

Regularne stosowanie wody brzozowej na włosy nie tylko hamuje ich wypadanie, ale również przyspiesza porost i poprawia ich ogólną kondycję oraz wygląd. Jak ją stosować, aby zobaczyć najlepsze efekty? Odpowiadamy.

Zobacz wideo

Woda brzozowa na włosy - właściwości. Jakie daje efekty?

Woda brzozowa na włosy to stosowany już od wielu lat roztwór soku z brzozy i alkoholu etylowego. Ta niepozorna ciecz zawiera w sobie wiele niezwykle cennych witamin oraz minerałów, takich jak: witaminy z grupy B, żelazo, potas, magnez, wapń czy fosfor.

Regularne stosowanie wody brzozowej na włosy daje znakomite efekty, takie jak:

  • hamuje wypadanie włosów,
  • przyspiesza porost włosów,
  • wzmacnia włosy i poprawia ich ogólną kondycję oraz wygląd (pasma są bardziej błyszczące),
  • zmniejsza łupież,
  • zmniejsza przetłuszczanie się włosów.

Woda brzozowa na włosy - jak stosować krok po kroku?

Wodę brzozową możecie kupić w sklepie spożywczym lub tym ze zdrową żywnością, w aptece lub w drogerii. Kosztuje ok. 10 zł. Możecie ją również samodzielnie przygotować. Jak? Wystarczy 100 g suszonych liści brzozy zalać 100 ml alkoholu (musi mieć minimum 60%). Następnie taką mieszankę należy przelać do ciemnej butelki i odstawić w chłodne miejsce. Po 10 dniach woda brzozowa będzie gotowa do użycia. Przez ten czas mniej więcej co dwa dni butelkę należy wstrząsnąć i odcedzić płyn.

Wodę brzozową na włosy najlepiej stosować w postaci wcierki. Wystarczy dokładnie natrzeć nią skórę głowy, masując ją przy tym. Na koniec należy założyć czepek i tak zostawić na całą noc. Pamiętaj, aby taką wcierkę z wody brzozowej stosować na skórę głowy, nie na włosy. Jej zadaniem jest bowiem działanie na cebulki.

Woda brzozowa na włosy - jak często stosować?

Pierwsze efekty stosowania wody brzozowej na włosy zobaczymy dopiero po kilku tygodniach. Ważna jest tutaj jednak regularność i... cierpliwość. Jak często zatem stosować wodę brzozową na włosy? Najlepiej raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu przez minimum miesiąc. Pamiętaj przy tym, że taka wcierka zawiera w sobie alkohol, dlatego może nadmiernie przesuszać włosy.

Więcej o: