Jaka fryzura do okrągłej twarzy? Modne cięcia, które optycznie wyszczuplają buzię

Jaka fryzura do okrągłej twarzy? Najlepiej sprawdzą się takie cięcia oraz upięcia, które wysmuklają twarz. Dobrze ścięte i ułożone włosy potrafią optycznie odjąć nawet kilka kilogramów. Sprawdź, na co najlepiej zdecydować się w tym sezonie.

Chcesz ekspresowo wyszczuplić swoją twarz? Odpowiednia fryzura może zdziałać cuda! Oto modne stylizacje włosów, które sprawią, że twarz będzie wyglądać na znacznie szczuplejszą.

Zobacz wideo Jak wykonać loki przy pomocy prostownicy?

Jaka fryzura do okrągłej twarzy? Asymetryczny bob

Jednym z najprostszych sposobów na wysmuklenie okrągłej twarzy za pomocą fryzury jest asymetryczne cięcie. Modny bob z krótszym tyłem i nieco dłuższym przodem będzie strzałem w dziesiątkę. Pomyśl również nad delikatną, cieniowaną grzywkę na bok - ten element świetnie potrafi skorygować proporcje twarzy i wizualnie odjąć kilogramów.

Jaka fryzura do okrągłej twarzy? Cieniowany long bob

Proste i przyklapnięte kosmyki? Tego unikaj przy okrągłej twarzy. Aby odjąć sobie optycznie kilku kilogramów, warto stawiać na fryzury pełne objętości. W uzyskaniu takiej fryzury pomoże cięcie typu long bob do ramion z delikatnym cieniowaniem, które sprawi, że włosy zyskają lekkości, a miękkie fale będą prezentować się zjawiskowo. Tak wystylizowane włosy optycznie zmniejszają okrągłą twarz. 

Jaka fryzura do okrągłej twarzy? Lift bun

Jesteś posiadaczką półdługich lub długich włosów, jednak nie chcesz ich obcinać? Upięcie bun lift to fryzura dla kobiet o okrągłej twarzy, które chcą uzyskać efekt wow bez wizyty u fryzjera. Wystarczy bowiem zebrać ciasno włosy i związać na głowie koczek, aby uzyskać efekt napiętej skóry oraz optycznego wygładzenia zmarszczek. W dodatku, wysoko umieszczony koczek sprawi, że twarz będzie wyglądała na bardziej owalną.

Więcej o: