Fryzury, które postarzają i optycznie dodają lat. 6 najczęstszych błędów. Dojrzałe kobiety powinny ich unikać

Fryzury postarzające - tak, naprawdę takie istnieją. Warto wiedzieć, które to, aby ich unikać i niepotrzebnie nie dodawać sobie lat. Przed wami zestawienie sześciu fryzur, które postarzają. Dojrzałe kobiety powinny ich unikać!

Fryzury postarzające, czyli takie, które mogą optycznie dodawać nawet kilku lat. Dlatego też kobiety dojrzałe zdecydowanie powinny ich unikać. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótkie zestawienie sześciu najczęstszych stylizacji włosów, które postarzają. Niestety wiele kobiet wciąż popełnia te błędy. Co z tego, że mamy piękny, odmładzający makijaż i odpowiednią stylizację. Niewłaściwie dobrana fryzura może bowiem skutecznie popsuć ten efekt i optycznie postarzać.

Zobacz wideo

Fryzury postarzające - długie włosy

Krótkie włosy to najlepszy wybór dla dojrzałych kobiet. Nie tylko dlatego, że są łatwe w utrzymaniu w dobrej kondycji, ale przede wszystkim dlatego, że optycznie odmładzają. Odwrotny efekt uzyskamy przy długich włosach - takiej fryzury zdecydowanie powinny unikać kobiety dojrzałe, ponieważ dodaje lat. Warto przy tym wiedzieć, że z wiekiem pasma stają się coraz bardziej cienkie, łamliwe oraz podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dlatego też łatwiej o nie zadbać i utrzymać w dobrej kondycji, gdy nie są zbyt długie.

Fryzury postarzające - włosy obcięte na równo, do tego mocno wyprostowane

Kolejna fryzura, która postarza to włosy obcięte na równo i do tego jeszcze mocno wyprostowane. Efekt? Smutnie opadają na twarz, dodając jej lat i sprawiając, że wygląda na zmęczoną. Dlatego dojrzałe kobiety zdecydowanie powinny unikać długich, równo obciętych i mocno wyprostowanych włosów. Lepiej postawić na lekkie cieniowanie i delikatne fale, które dodatkowo dadzą efekt większej objętości pasm.

Fryzury postarzające - natapirowane i mocno usztywnione włosy

Wiele kobiet mocno tapiruje swoje włosy, aby nadać im większej objętości. I oczywiście nic w tym złego, o ile zachowamy umiar. Warto przy tym wiedzieć, że zbyt mocny i sztywny tapir (za dużo lakieru) jest już niemodny, a także uznawany za kiczowaty. Taka fryzura zdecydowanie nie jest zalecana kobietom dojrzałym, ponieważ optycznie dodaje lat. Powinny postawić raczej na lekkie, elastyczne i bardziej naturalne stylizacje włosów. 

Fryzury postarzające - intensywny kolor włosów

Warto mieć świadomość, że nie tylko nieodpowiednie fryzury mogą postarzać. Podobny efekt może dać również niewłaściwy kolor pasm. Jakich zatem odcieni powinny unikać dojrzałe kobiety, aby dodatkowo optycznie nie dodawać obie lat? Przede wszystkim tych mocnych i intensywnych. A są to:

  • mocne odcienie rudości, 
  • głęboka czerń,
  • bardzo jasny platynowy blond.

Fryzury postarzające - kok francuski

Fryzura, która optycznie dodaje lat i której powinny unikać dojrzałe kobiety, to kok francuski. Co prawda jest stylowa, elegancka i kobieca, jednak dodaje zbytniej powagi i tym samym postarza. Zamiast niej warto postawić na tzw. bun lift. To stylizacja włosów, która daje efekt napiętej i uniesionej skóry. Poza tym wygładza optycznie zmarszczki. I co bardzo istotne, do jej wykonania nie potrzeba zaawansowanych umiejętności.

Fryzury postarzające - półkucyk

Ostatnią fryzurą z naszego zestawienia jest półkucyk. Taka stylizacja włosów kojarzy się z nonszalancją, luzem i z młodością. Dlatego właśnie najlepiej pozostawić ją młodszym kobietom. Dojrzałe zaś uczesane w taki luzacki i frywolny półkucyk mogą bowiem sprawiać wrażenie, że "na siłę" chcą się odmłodzić, zyskując efekt przeciwny do zamierzonego. A tego przecież nie chcemy.