Ta fryzura kiedyś kojarzyła się z kiczem, a teraz jest prawdziwym hitem! Odmładza i rozświetla twarz

Chunky highlights to fryzura, która w latach 90. była jednym z największych trendów. Po jakimś czasie, koloryzacja ta stała się synonimem kiczu, jednak teraz powraca i znów jest hitem!
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

O tym, że moda po jakimś czasie powraca wiedzą chyba niemal wszyscy. Wystarczy spojrzeć na stare zdjęcie, by dostrzec trendy, które obowiązują również obecnie. Podobnie jest w przypadku niektórych fryzur, które po latach niebytu wracają (po delikatnych modyfikacjach), jako absolutne hity.

Fryzura, która kiedyś kojarzyła się z kiczem, a teraz jest prawdziwym hitem! Czym jest koloryzacja chunky highlights?

Tak też stało się w przypadku koloryzacji nazywanej chunky highlights. Grube, wyraźnie odcinające się pasemka to trend prosto z lat 90., który powrócił. Jeszcze do niedawna, kobiety stawiały przede wszystkim na te delikatne i bardzo naturalne koloryzacje włosów typu sombre, baby lights czy flamboyage. Teraz, coraz więcej dziewczyn decyduje się na kontrastowe, jasne pasemka przy twarzy, czyli właśnie chunky highlights. Na taką fryzurę zdecydowały się już światowe gwiazdy, w tym np. Dua Lipa.

 

Jak zrobić modną koloryzację chunky highlights?

Jeśli chcesz zdecydować się na chunky highlights, jednak nie masz doświadczenia w farbowaniu włosów, najlepiej jeśli udasz się do swojego fryzjera - ten zadba o to, by efekt końcowy był taki, jak tego oczekujesz. Jeśli natomiast farbowanie włosów jest ci dobrze znane, może z powodzeniem wykonać chunky highlights samodzielnie w domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobry rozjaśniacz, toner oraz fioletowy szampon lub odżywkę, by zadbać o zniwelowanie żółtych tonów. Jak zrobić chunky highlights? Zrób przedziałek na środku twarzy i wydziel po pasemku przy twarzy z każdej strony. Rozjaśnij pasemka według instrukcji na opakowaniu rozjaśniacza, a następnie ochłódź specjalnym tonerem.  

Więcej o: