Grzybowy blond - największy hit wśród koloryzacji włosów. Ten modny kolor robi ogromną furorę w sieci

Grzybowy blond to kolor włosów, który cieszy się ogromną popularnością już od kilku sezonów. Jest bardzo twarzowy i prosty w utrzymaniu.

Grzybowy blond zwany jest również mushroom blond czy pieczarkowy blond (z języka angielskiego). Jest to jeden z najbardziej popularnych obecnie kolorów włosów. Na jego punkcie oszalały kobiety na całym świecie: wielkie gwiazdy, a także influencerki. Jego ogromnym atutem jest to, że prezentuje się bardzo naturalnie i jest dość prosty w utrzymaniu. Jak wygląda taki modny kolor włosów grzybowy blond? Jak go osiągnąć i utrzymać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo

Grzybowy blond - modny kolor włosów na sezon jesień/zima 2020/2021

Grzybowy blond to zdecydowanie niekwestionowany hit wśród najmodniejszych kolorów włosów na sezon jesień/zima 2020/2021. Nic dziwnego! Jest naprawdę piękny, kobiecy, w dodatku ożywia twarz i dodaje uroku. Wygląda bardzo naturalnie i jest prosty w utrzymaniu, ponieważ nie wymaga zbyt częstych wizyt u fryzjera (ze względu na odrosty).

Grzybowy blond cieszy się naprawdę ogromną popularnością w sieci. Wystarczy wpisać hasztag #mushroomblonde na Instagramie czy na Pintereście, aby bardzo szybko się o tym przekonać. Jest to jedna z najczęściej wyszukiwanych w sieci metod koloryzacji włosów. Kobiety wręcz oszalały na punkcie tego modnego odcienia włosów. Nic dziwnego! Już w zeszłym roku farbowały się na grzybowy blond - kolor którego popularność rośnie z sezonu na sezon.

Grzybowy blond - jak wygląda ten modny kolor włosów?

Grzybowy blond to przede wszystkim chłodny i stonowany odcień. Jest to popielaty, średni blond z dodatkiem refleksów: ciemniejszych oraz bardziej srebrnych. Jest doskonały nie tylko jako ostateczny kolor, ale również jako przejściowy między blondem a brązem.

Grzybowy blond jest bardzo uniwersalny i pasuje praktycznie każdej kobiecie, bez względu na wiek, długość włosów czy odcień cery. Wygląda niezwykle naturalnie, a jego największą zaletą jest to, że nie wymaga zbyt częstych wizyt u fryzjera. Taki modny kolor włosów wystarczy odświeżać mniej więcej co 3-6 miesięcy. Grzybowy blond jest bowiem prosty w utrzymaniu - najważniejsze, aby utrzymać jego chłodny odcień.

 

Grzybowy blond - jak go osiągnąć?

Grzybowy blond najlepiej zrobić u fryzjera. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz kolor będzie dokładnie taki, jak chcemy, a nie zielony czy pomarańczowy. Najlepiej przyjść do salonu ze zdjęciami koloru włosów, który chcemy mieć. Bez problemu znajdziecie je na Instagramie bądź też na Pintereście.

Żółknięcie włosów - jak utrzymać chłodny odcień?

Jak już wcześniej pisaliśmy, grzybowy blond to chłodny odcień włosów, a takie niestety mają tendencję do żółknięcia. Jak tego uniknąć? Podstawą w pielęgnacji takich pasm są fioletowe szampony, odżywki oraz płukanki. Wybór jest naprawdę duży. Ich podstawowym celem jest zapobieganie żółknięciu włosów. Tutaj należy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu takich fioletowych kosmetyków do włosów blond. Warto również mieć świadomość, że niestety, ale powodują one wysuszanie włosów.

Więcej o: