Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet. 3 zasady, które optycznie odejmą co najmniej kilka lat

Odmłodzić można się nie tylko makijażem, czy zabiegami medycyny estetycznej. Odpowiednia fryzura również może być w tej kwestii niezwykle skuteczna. Wystarczy odpowiednie cięcie, stylizacja lub kolor, by odjąć sobie optycznie kilka lat i wyglądać młodziej.
Zobacz wideo Anna Lewandowska pochwaliła się nową fryzurą. Taka koloryzacja działa odmładzająco

Podobnie jak makijaż czy ubrania, fryzury również mogą dodawać lub odejmować lat. Oto kilka podstawowych zasad, dzięki którym odejmiesz sobie co najmniej kilka lat! Nie musisz wcale decydować się na każdy z tych elementów. Jeden wystarczy, by osiągnąć efekt wow.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - konturowanie kolorem rozświetlające twarz

Konturowanie kolorem to koloryzacja polegająca na odpowiednim nałożeniu refleksów, by rozjaśnionymi pasemkami rozpromienić twarz. Nie chodzi tu jednak o przestarzały balejaż sprzed lat o mocnym kontraście. Refleksy muszą być bardzo naturalne i tylko delikatnie jaśniejsze od reszty włosów. Najistotniejsze się jaśniejsze pasma przy twarzy - to one rozpromieniają twarz, optycznie odmładzając.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - fale nadające objętości

Delikatne, miękkie i naturalne to świetny sposób na ekspresowe odmłodzenie dla wszystkich posiadaczek włosów o długości do ramion (typu long bob) lub nieco dłuższych. Taka fryzura prezentuje się świeżo i kobieco. Jeśli jesteś posiadaczką krótszych włosów (np. klasycznego boba), postaw na łamane, jeszcze delikatniejsze fale, które wykonać można prostownicą - w ten sposób nie uzyskasz przesadzonego efektu.

Odmładzające fryzury dla dojrzałych kobiet - grzywka ukrywająca niedoskonałości

Styliści fryzur nieustannie podkreślają, że elementem, który świetnie ukrywa zmarszczki na czole i wokół oczu jest grzywka. Jeśli nie jesteś przekonana do takiej obcinanej na prosto i zasłaniającej całe czoło, możesz postawić na modną grzywkę typu curtain bangs. Oba rozwiązania pozwolą  złagodzić rysy twarzy i dodadzą młodzieńczego uroku.

Więcej o: