Fryzury dla krótkich włosów. Modne i stylowe cięcia, które odejmują lat [ZDJĘCIA]

Fryzury dla krótkich włosów są nie tylko modne i proste w stylizacji. Idealnie sprawdzą się u kobiet dojrzałych, ponieważ optycznie odmładzają. Przed wami trzy najbardziej modne w tym sezonie fryzury dla krótkich włosów: klasyczny bob, stylizacja włosów na pazia oraz odważne cięcie pixie cut.

Fryzury dla krótkich włosów cieszą się niesłabnącą popularnością podczas każdego sezonu. Są bowiem nie tylko stylowe i łatwe w utrzymaniu, ale również bardzo praktyczne. To idealna propozycja dla dojrzałych kobiet, ponieważ krótkie włosy optycznie odmładzają i dodają młodszego, promiennego wyglądu. Co więcej, warto przy tym również wiedzieć, że z wiekiem włosy stają się coraz bardziej cienkie, do tego łamliwe oraz podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się właśnie na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Zobacz wideo

Modne i odmładzające fryzury dla krótkich włosów - bob

Bob to ponadczasowa klasyka, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest to bardzo praktyczna i uniwersalna - łatwa w utrzymaniu i stylizacji. Pasuje praktycznie każdej kobiecie bez względu na wiek czy kształt twarzy. W szczególności zaś zalecana jest kobietom dojrzałym, ponieważ optycznie odmładza.

Bob to fryzura, w której włosy są krótkie i zazwyczaj sięgają mniej więcej linii brody. Może mieć dodatkowo grzywkę (modną w tym sezonie), ale nie musi. Jak dobrać długość włosów przy fryzurze bob? Najlepiej dopasować ją do kształtu twarzy:

  • twarz okrągła: postaw na fryzurę bob, w której włosy sięgają kilka centymetrów za brodę,
  • twarz pociągła: najlepiej będzie wyglądać przy włosach o długość do brody,
  • twarz kwadratowa: zalecamy długość włosów taką, żeby sięgała za brodę. Dobrze, gdy pasma dodatkowo są lekko wycieniowane z przodu. Taki zabieg bowiem optycznie wysmukla twarz.

Modne i odmładzające fryzury dla krótkich włosów - fryzura na pazia

Fryzura na pazia to kolejna modna fryzura dla krótkich włosów. Pasma powinny być obcięte mniej więcej do wysokości trochę powyżej linii brody - zazwyczaj na wysokości uszu (są nieco krótsze niż w klasycznym bobie).

Najbardziej popularna obecnie jest fryzura na pazia w wersji asymetrycznej. Oznacza to, ze włosy są dłuższe z przodu, z tyłu zaś krótsze. Taka modna fryzura na pazia idealnie sprawdzi się u kobiet, które mają owalną i dość szczupłą twarz.

Modne i odmładzające fryzury dla krótkich włosów - pixie cut

Pixie cut to propozycja raczej dla odważnych kobiet, ponieważ opiera się na radykalnym obcięciu włosów na krótko. Cięcie jest tu jednak delikatne i cieniowane, dzięki czemu cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej. Fryzura pixie cut będzie idealna dla posiadaczek włosów cienkich i rzadkich, ponieważ optycznie dodaje objętości.

Cechą charakterystyczną tego modnego cięcia pixie cut są bardzo krótkie włosy z tyłu oraz nieco dłuższe na górze i z przodu. Pasma ułożone są w delikatny, naturalnie wyglądający artystyczny nieład. Taka fryzura świetnie się sprawdzi się szczególnie u kobiet o regularnych rysach twarzy.

Więcej o: