Fryzury dla dojrzałych pań. Są bardzo modne, stylowe i optycznie odmładzają [ZDJĘCIA]

Fryzury dla dojrzałych pań - przed wami zestawienie czterech modnych i bardzo kobiecych cięć, które optycznie odmładzają.

Fryzury dla dojrzałych pań to przede wszystkim takie, w których włosy są krótkie. Taka stylizacja pasm jest nie tylko stylowa i łatwa w utrzymaniu, ale również bardzo praktyczna. Krótkie włosy przede wszystkim optycznie odejmują lat, przez co w szczególności zalecane są dojrzałym kobietom.

Warto przy tym również wiedzieć, że z wiekiem włosy stają się coraz słabsze: bardziej cienkie, łamliwe i podatne na czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się właśnie na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji.

Zobacz wideo

Fryzury dla dojrzałych pań - klasyczny bob

Bob to fryzura, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. To ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. W szczególności zalecana jest dojrzałym paniom, ponieważ optycznie odejmuje lat. Jednak taką fryzurę w rzeczywistości może nosić każda kobieta - bez względu na wiek czy kształt twarzy. Jest bowiem bardzo uniwersalna i praktyczna.

Jak wygląda modna i odmładzająca fryzura bob? Włosy są krótko obcięte i najczęściej sięgają mniej więcej linii brody. Dodatkowo można nosić tak modną w tym sezonie grzywkę. Długość włosów we fryzurze bob należy dobrać do kształtu twarzy:

  • twarz pociągła: włosy powinny być o długości do brody,
  • twarz okrągła: włosy powinny sięgać kilka centymetrów za brodę,
  • twarz kwadratowa: włosy powinny sięgać za brodę.

Fryzury dla dojrzałych pań - odmiana boba, czyli lob (long bob, collarbone bob)

Kolejna modna fryzura, która idealnie sprawdzi się u dojrzałych pań, to lob (inne nazwy to long bob i collarbone bob). Jest to bardziej nowoczesna odmiana boba, przy czym różni się od niej długością włosów. Lob to cięcie, w którym pasma sięgają mniej więcej obojczyków. Przy takiej fryzurze ważne jest również, aby z przodu włosy były delikatnie dłuższe niż te z tyłu.

Fryzura lob to idealne rozwiązanie dla kobiet, które boją się odważnych cięć. Włosy nie są ani za krótkie, ani za długie. Takie cięcie dobrze się prezentuje zarówno przy prostych, jak również kręconych pasmach. Co więcej, fryzura lob doskonale sprawdzi się nie tylko u kobiet dojrzałych, ale również u posiadaczek rzadkich i cienkich włosów. Taka stylizacja optycznie doda im objętości.

Fryzury dla dojrzałych pań - odważne krótkie cięcia

Dojrzałe panie dobrze będą się prezentować również w bardzo odważnych i radykalnych cięciach. Najbardziej modne w obecnym sezonie są:

  • fryzura na pazia,
  • pixie cut.

Fryzurę na pazia charakteryzuje to, że włosy są obcięte mniej więcej do wysokości trochę powyżej linii brody - zazwyczaj na wysokości uszu (są nieco krótsze niż w klasycznym bobie). Pixie cut opiera się na jeszcze bardziej radykalnym cięciu. Włosy są bardzo krótkie i mocno wycieniowane. 

Więcej o: