Półdługie fryzury damskie 2020 - najbardziej modne i stylowe cięcia do włosów średnich. Niektóre z nich odmładzają! [ZDJĘCIA]

Półdługie fryzury damskie, które obecnie są bardzo modne to: long bob (lob, collarbone bob), shaggy hair, fale i loki, warkocze oraz bun lift. Takie stylizacje włosów są nie tylko trendy, ale również bardzo kobiece i stylowe.

Półdługie fryzury damskie to rozwiązanie przede wszystkim dla tych wszystkich pań, które nie mogą się zdecydować, czy chcą nosić krótkie czy długie włosy. Wciąż przeglądasz wiele stron internetowych w poszukiwaniu inspiracji? Już nie musisz! Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy krótkie zestawienie modnych i stylowych fryzur do półdługich włosów. Warto przy tym wiedzieć, że niektóre z nich optycznie odmładzają, dzięki czemu idealnie sprawdzą się u kobiet dojrzałych.

Zobacz wideo

Półdługie fryzury damskie 2020 - long bob (inaczej lob lub collarbone bob)

Long bob to fryzura do półdługich włosów, której nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Bardzo często zwana jest również lob bądź też collarbone bob. Taka fryzura to odmiana klasycznego i ponadczasowego boba. Różni się od niego długością włosów. Lob to fryzura, w której pasma są nieco dłuższe niż w bobie i sięgają mniej więcej do obojczyków. 

Long bob to fryzura bardzo kobieca, stylowa i łatwa w stylizacji. Doskonale sprawdzi się u dojrzałych kobiet, ponieważ optycznie odmładza i odejmuje lat. Przy takim modnym cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Jest to dość bezpieczna stylizacja włosów, bowiem nie są one zbyt krótkie, ani też zbyt długie. Long bob to fryzura, która dobrze wygląda zarówno przy prostych, jak również przy kręconych pasmach. 

Półdługie fryzury damskie 2020 - shaggy hair

Shaggy hair to kolejna fryzura, która idealnie sprawdzi się przy włosach średnich. Takie cięcie bardzo modne było w latach 70. Wprost uwielbiały ją wielkie gwiazdy, takie jak m.in.: Mick Jagger, David Bowie, Jane Fonda, Mia Farrow, Cher czy Jane Birkin. Shaggy hair obecnie powraca do łask.

Shaggy hair to fryzura, w której włosy są mocno wycieniowane, wyglądają jakby były postrzępione. Ale to nie wszystko. Pasma z przodu powinny być jak najkrótsze, z tyłu zaś długie. Shaggy hair zazwyczaj występuje w parze z grzywką. Najczęściej są to dwie opcje. Mocno postrzępiona i gęsta grzywka zakrywająca całe czoło lub bardziej subtelna i opadająca na boki.

Półdługie fryzury damskie 2020 - romantyczne fale i loki

Modne półdługie fryzury damskie to również fale i loki. W tym przypadku nie ma większego znaczenia ich wielkość czy struktura. Mogą być gęste i drobne, bądź też duże i bardzo delikatne. Taka modna fryzura dodatkowo doda naszym włosom objętości i pięknie uniesie je u nasady. W tym sezonie jesień/zima 2020/2021 najbardziej modne do włosów półdługich są fale w stylu retro, czyli delikatne, romantyczne i bardzo kobiece.

Półdługie fryzury damskie 2020 - warkocze i kucyki

Półdługie fryzury damskie, które są popularne w obecnym sezonie, to również warkocze.  Do takich stylizacji włosów powinno się mieć jednak nieco dłuższe pasma. Do łask powracają również artystyczne kucyki, jednak nie w klasycznej wersji w stylu końskiego ogona, tylko zebrane nisko tuż nad karkiem.

Półdługie fryzury damskie 2020 - bun lift

Bun lift to modna fryzura do półdługich włosów, która daje efekt błyskawicznego liftingu, czyli odmładza. Jak wygląda? To kok, który robi się wysoko na głowie. Ważne jest jednak, aby powstał z mocno zebranych, gładko zaczesanych i spiętych gumką włosów. W ten sposób skóra podniesie się do góry i będzie sprawiała wrażenie bardziej napiętej, a zmarszczki będą mniej widoczne. Bun lift to bardzo łatwa do zrobienia i dość niepozornie wyglądająca fryzura, która daje spektakularne rezultaty - efekt błyskawicznego liftingu twarzy bez użycia skalpela.

Więcej o: