Jaka fryzura do mnie pasuje? Poznaj sprawdzoną metodę fryzjerów. Jest banalnie prosta i zajmuje kilka chwil!

Zastanawiasz się, z jaką długością włosów będzie ci do twarzy: czy z długimi, czy z krótkimi? Możesz to szybko sprawdzić w domu. To metoda znanego fryzjera. Jest banalnie prosta! Z naszego tekstu dowiesz się również, jak dopasować grzywkę do kształtu twarzy.

Jaka fryzura do mnie pasuje? Jaka będzie dla mnie najlepsza długość włosów - długie czy krótkie? Lepiej z grzywką czy bez? Wciąż zadajesz sobie to pytanie i przeglądasz rozmaite strony internetowe, Instagram, Pinterest itp. w poszukiwaniu inspiracji i nadal nie znasz odpowiedzi? Nie martw się. Spieszymy z pomocą! 

Aby sprawdzić, jaka fryzura do ciebie pasuje, wystarczy skorzystać z bardzo prostego i szybkiego sposobu. To znany i sprawdzony trik wielu znanych fryzjerów! Bez problemu możesz go samodzielnie wykorzystać w domu. A sprawdzenie, jaka fryzura do ciebie pasuje, zajmie ci dosłownie kilka chwil. Dzięki temu szybko przekonasz się, czy lepiej będziesz wyglądać w długich, czy jednak w krótkich włosach. Z naszego tekstu dowiesz się również, jak dobrać grzywkę odpowiednio do kształtu twarzy.

Zobacz wideo

Jaka fryzura do mnie pasuje? Poznaj prosty i szybki trik fryzjerów. Potrzebujesz tylko ołówka i linijki

Jaka fryzura do mnie pasuje? Aby to sprawdzić i szybko przekonać się, w jakiej długości włosów będzie ci najlepiej (w długich czy krótkich), wykorzystaj znaną i niezwykle prostą metodę 2.25 cala. Jej autorem jest światowej sławy fryzjer John Frieda. 

Jaka fryzura do mnie pasuje? Prosta i szybka instrukcja krok po kroku:

  • przygotuj sobie ołówek i linijkę,
  • ołówek przyłóż poziomo pod brodą,
  • linijkę zaś ustaw pionowo tuż pod płatkiem ucha,
  • robiąc to, zwróć uwagę, czy linie, które zostały wyznaczone przez ołówek i linijkę, przecinają się ze sobą pod kątem prostym,
  • na koniec sprawdź, jaką wartość pokazuje czubek twojego ołówka.

Zdaniem autora tej rewelacyjnej metody, Johna Frieda, jeśli wskazana wartość jest mniejsza niż 2.25 cala (czyli mniej więcej sześć centymetrów), pasuje ci krótka fryzura. Natomiast, jeśli większa, lepiej postaw na długie włosy.

Jaka fryzura do mnie pasuje? Grzywka czy bez?

Zastanawiasz się również, czy zrobić sobie grzywkę, ale nie wiesz, czy będzie ci pasowała? Decyzję o tym powinnaś uzależnić od kształtu twarzy. Jak dopasować grzywkę? Odpowiedź poniżej:

  • twarz owalna - najlepiej będzie wyglądać z grzywką rozdzieloną na dwie części,
  • twarz kwadratowa - zalecamy grzywkę zaczesaną na bok,
  • twarz trójkątna - do niej najbardziej pasuje prosta, klasyczna grzywka,
  • twarz okrągła - dobrze będzie się prezentować z rozrzuconą grzywką o różnej długości włosów (najdłuższe pasma powinny sięgać żuchwy, a najkrótsze zaczynać na linii rzęs).
Więcej o: