Modne fryzury damskie dla 50-latek. Sprawdź, jakie cięcie odmłodzi cię o 10 lat

Zastanawiasza się, jakie modne fryzury damskie dla 50-latek będą królowały w tym sezonie?Jeśli chcesz optycznie odjąć sobie lat, powinnaś zapomnieć o niemodnych tapirach czy trwałej ondulacji i postawić na stylowe oraz ponadczasowe cięcia. Oto fryzury dla 50-latek, wśród których z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Zobacz wideo Jak wykonać loki za pomocą prostownicy?

Każda kobieta, niezależnie od wieku, chce nie tylko świetnie wyglądać, lecz także czuć się fantastycznie w swojej fryzurze. W przypadku wizerunku dojrzałych kobiet, ogromną rolę odgrywa odpowiednio dobrana fryzura, gdyż niekorzystnym cięciem łatwo zrobić sobie krzywdę i optycznie dodać sobie lat. Jakie zatem będą modne fryzury damskie dla 50-latek? Przede wszystkim te proste, lekkie i ponadczasowe.

Szczuplejsza twarz bez diety? Te modne fryzury zapewnią taki efektBun lift - prosta fryzura, która działa jak szybki lifting. Wystarczy kilka chwil i będziesz wyglądać dużo młodziej

Modne fryzury dla 50-latek - Lob

To nieprawda, że wszystkie kobiety po 50-tce powinny zrezygnować z dłuższych włosów. Jeśli lepiej czujesz się w dłuższych pasmach, a twoje włosy są gęste i w dobrej kondycji, spokojnie możesz postawić na fryzurę typu long bob, zwaną również lob. To przedłużona wersja klasycznego boba, która sięga obojczyków lub ramion. W tym cięciu z pewnością będziesz czuć się kobieco, stylowo i elegancko. 

Modne fryzury dla 50-latek - Bob

Bob to fenomenalna i ponadczasowa propozycja dla dojrzałych kobiet, które nie przepadają ani za dłuższymi, ani za zbyt krótkimi włosami. To niezwykle uniwersalna fryzura sięgająca linii żuchwy, która pasuje niemal każdej kobiecie, niezależnie od wieku czy kształtu twarzy. Takie cięcie świetnie wygląda z prostą lub cieniowaną grzywką, a także w wersji asymetrycznej z minimalnie dłuższym przodem.

Ta fryzura kiedyś kojarzyła się z kiczem, a teraz jest prawdziwym hitem! Odmładza i rozświetla twarzTa fryzura kiedyś kojarzyła się z kiczem, a teraz jest prawdziwym hitem! Odmładza i rozświetla twarz

Modne fryzury dla 50-latek - Pixie cut

Pixie cut to klasyczna ponadczasowa fryzura dla fanek bardzo krótkich cięć, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Nic dziwnego, że na tę fryzurę zdecydowało się już wiele gwiazd Hollywood, w tym m.in Charlize Theron czy Jane Fonda. Krótkie, wyraźnie cieniowane włosy z delikatną grzywką to propozycja, w której niemal każda kobieta po 50-tce będzie się czuła fantastycznie. Można ją stylizować na gładko lub szybko stworzyć artystyczny nieład - wszystko zależy od ciebie.

Więcej o: