Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz. Sprawdź, jak optycznie odjąć sobie kilka kilogramów

Fryzurą można nie tylko się odmłodzić, lecz także wyszczuplić. Dobrze ścięte i ułożone włosy potrafią optycznie odjąć nawet kilka kilogramów. Oto modne fryzury wyszczuplające okrągłą twarz. Sprawdź, na co powinnaś się zdecydować.

Okrągła twarz charakteryzuje się tym, że jej długość oraz szerokość są sobie równe, policzki zaokrąglone, czoło dość szerokie, a podbródek niezbyt wyraźnie zarysowany. Jak ekspresowo wyszczuplić okrągłą twarz? Odpowiednia fryzura może zdziałać cuda! W przypadku okrągłej twarzy, najlepszą opcją będzie m.in. skośna grzywka, a także wszelkie cięcia, które nadają fryzurze lekkości i objętości. Za idealny kształt twarzy uznaje się owal, zatem panie o okrągłej twarzy powinny stawiać na fryzurę, która skoryguje proporcje twarzy.  

Zobacz wideo Jak wykonać naturalne loki za pomocą prostownicy?

Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz - asymetryczny bob

Bob to ponadczasowa fryzura, która pasuje niemal każdej kobiecie. Posiadaczki okrągłej twarzy  powinny jednak zdecydować się na jego asymetryczną wersję. Modny bob z krótszym tyłem i nieco dłuższym przodem będzie strzałem w dziesiątkę. Ważne jednak, by przód fryzury kończył się poniżej linii podbródka. W przypadku długości do podbródka lub krótsze, twarz będzie wydawać się jeszcze szersza. 

Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz - cieniowany long bob z grzywką

Jesteś fanką nieco dłuższych włosów? Unikaj prostych i przyklapniętych kosmyków. Aby odjąć sobie optycznie kilka kilogramów, postaw na fryzurę pełną objętości. Świetną opcją będzie cięcie typu long bob do ramion z cieniowaniem, które sprawi, że włosy nabiorą lekkości i będą łatwe w codziennej stylizacji. Przy takiej stylizacji dobrze sprawdzi się również asymetryczna, dłuższa grzywka typu curtain bang

Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz - romantyczne fale

Kobiety o okrągłym kształcie twarzy powinny pamiętać, że najlepiej sprawdzą się u nich wszystkie długie i półdługie włosy, wystylizowane w miękkie i delikatne fale. Ważne jedynie, by te nie zaczynały się na wysokości policzków, lecz odrobinę niżej. To prosty sposób, który nada włosom lekkości i optycznie wyszczupli buzię.

Więcej o: