Modne fryzury dla dojrzałych kobiet. Trzy cięcia, które optycznie odejmują lat

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet to m.in. różne odmiany klasycznego boba oraz szalone krótkie cięcia. Oto kilka ciekawych inspiracji na nadchodzące miesiące.

Metamorfoza w wielu przypadkach dobrze wpływa nie tylko na wygląd, lecz również na samopoczucie. Jesień i zima są doskonałym czasem na zmiany. Poszukujesz inspiracji przed wizytą u fryzjera? Podpowiadamy, jakie cięcia są obecnie bardzo modne i jednocześnie optycznie odejmują nam lat. Oto trzy ciekawe propozycje. 

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet: włosy do ramion z grzywką

Jakie cięcia podkreślą urodę i odejmą lat? Jedną z najlepszych fryzur dla kobiet dojrzałych są włosy do ramion z grzywką. To doskonała opcja dla posiadaczek naturalnie gęstych kosmyków. Włosy do ramion świetnie wyglądają z lekką grzywką, która odejmuje lat i równoważy proporcje twarzy.

Zobacz wideo Zosia Zborowska zmieniła fryzurę:

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet: long bob (lob)

Kolejna propozycja dla dojrzałych kobiet to long bob (lob). To bardzo uniwersalne cięcie, które pasuje do różnych typów urody i kształtów twarzy. W przypadku tej fryzury ważne jest, by przód był nieco dłuższy niż tył - włosy z przodu sięgają zazwyczaj mniej więcej obojczyków. Stąd też inna nazwa tego cięcia - collarbone bob (collarbone to po angielsku obojczyk).

Modne fryzury dla dojrzałych kobiet: pixie cut

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć fryzury roku 2020. To szalenie modne pixie cut. Takie cięcie jest bardzo stylowe i dodaje nam luzu. Poza tym to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pixie cut nie wymaga skomplikowanej stylizacji. Nie jest to jednak opcja dla wszystkich. Polecamy je przede wszystkim paniom, które dobrze czują się w krótkich włosach. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: