Trzy fryzury, które są już niemodne i postarzają. Unikaj ich, bo dodasz sobie 10 lat!

Niektóre kobiety zapominają o tym, że fryzura - podobnie jak makijaż czy strój - może optycznie odjąć, ale również dodać lat. Co więcej, niektóre fryzury, które kiedyś były modne, już dawno takie nie są i każda kobieta, niezależnie od wieku, powinna ich unikać. Oto trzy fryzury, które są już niemodne i postarzają nawet o 10 lat.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Nie da się ukryć, że istnieją ponadczasowe fryzury, np. cięcie typu bob, które są ponadczasowe i mimo upływu lat nie wychodzą z mody, a niemal każda kobieta świetnie w takich włosach wygląda. Są również i takie stylizacje czy koloryzacje, które kiedyś były popularne i modne, jednak teraz kojarzą się z kiczem. Unikaj ich, bo potrafią dodać nawet 10 lat!

Fryzury, które są już niemodne i postarzają: Trwała ondulacja

Trwała ondulacja była kiedyś prawdziwym, fryzjerskim hitem. Szczyt swej popularności osiągnęła w latach 80. i była jedną z najczęstszych fryzur wybieranych przez kobiety. Wraz z upływem lat oraz nowymi trendami, loki z trwałej ondulacji zaczęły kojarzyć się z brakiem stylu. Takiej fryzury powinny unikać zwłaszcza dojrzałe kobiety o krótkich włosach, gdyż jest to prosty sposób na optyczne dodanie sobie lat.

Fryzury, które są już niemodne i postarzają: Mocno odcięte ombre

Ombre to koloryzacja włosów, której zamysł był taki, by przejście kolorów było jak najbardziej płynne i naturalne. Niestety, zdarza się, że za takie farbowanie zabiera się niekompetentny fryzjer, który nie tylko źle dobiera kolory. lecz także nieumiejętnie tworzy przejście kolorów. Kiedy odcienie na włosach wyraźnie się odcinają, wygląda to naprawdę źle. Wówczas zamiast modnej koloryzacji, włosy wyglądają, jakby dawno nie były farbowane.

Fryzury, które są już niemodne i postarzają: Intensywny tapir

Wiele kobiet pragnie, by ich włosy były pełne objętości i odbite u nasady. Jednak tapirowanie włosów nie jest najlepszym pomysłem. Mocno natapirowane włosy z dużą ilością lakieru wyglądają tandetnie i dodają lat. Znacznie lepszym sposobem na dodanie objętości włosom będą specjalne pudry lub mgiełki do tego przeznaczone.

Więcej o: