Odmładzające fryzury dla 60-latek. Sprawdź, jak wizualnie odjąć sobie kilka lat [ZDJĘCIA]

Każda kobieta pragnie dobrze czuć się w swoim ciele i jak najdłużej zachować młody wygląd. Pomóc w tym może odpowiednia fryzura, która ekspresowo potrafi odmłodzić, odejmując wizualnie nawet kilka lat. Oto odmładzające fryzury dla 60-latek i nie tylko.
Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan pochwaliła się odmładzającą fryzurą

Odmładzające fryzury dla 60-latek - krótkie cięcie

Babciny tapir czy trwała ondulacja to fryzury, które już dawno wyszły z mody, a dojrzałe kobiety powinny o nich jak najszybciej zapomnieć. Jesteś po sześćdziesiątce i dobrze czujesz się w krótkich włosach? Postaw na modne w ostatnich sezonach cięcia typu pixie cut. Takie fryzury są nie tylko bardzo stylowe, lecz także działają odmładzająco i są proste w układaniu. W zależności od preferencji, kosmyki mogą zostać obcięte krócej lub pozostać nieco dłuższe.

 

Odmładzające fryzury dla 60-latek - klasyczny bob

Klasyczny bob sięgający linii żuchwy to propozycja dla kobiet, które nie lubią ani zbyt krótkich, ani długich włosów. To ponadczasowe cięcie od lat nie wychodzi z mody i świetnie wyglądają w nim kobiety w każdym wielu. To świetna propozycja zwłaszcza dla dojrzałych kobiet, gdyż optycznie odmładza, dodaje szyku i klasy, a co najważniejsze, jest bardzo prosta w codziennej stylizacji. Jedną z największych fanek tego cięcia jest Anna Wintour, czyli redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue'a", która jest wierna tej fryzurze już od wielu lat.

 

Odmładzające fryzury dla 60-latek - włosy do ramion z grzywką 

Nie jest prawdą, że wszystkie dojrzałe kobiety powinny rezygnować z dłuższych włosów. Jeśli twoje włosy są gęste, a stan kosmyków na to pozwala, śmiało możesz zdecydować się na nieco dłuższe cięcie. Takie włosy wciąż mogą działać odmładzająco, pod warunkiem, że nie będą dłuższe niż do ramion. Najlepiej sprawdzi się delikatne wycieniowanie dodające lekkości z prostą lub asymetryczną grzywką, które złagodzi rysy twarzy, odciągając uwagę od zmarszczek.

 
Więcej o: