Niemodne fryzury, które postarzają. Tego unikaj, bo dodasz sobie nawet 10 lat!

Niemodne fryzury, które dodają lat, to nadal częsty widok na kobiecych głowach. Niestety, niektóre panie zapominają o tym, że fryzura może zarówno optycznie nas odmładzać, jak i postarzać. Oto fryzury, których powinny unikać szczególnie dojrzałe kobiety.
Zobacz wideo Jak prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Nie da się ukryć, że niektóre fryzury po prostu nie wyglądają korzystnie. Niezależnie od kształtu twarzy czy wieku, za bardzo uwydatniają niedoskonałości oraz efekt upływającego czasu. Choć niektóre z tych fryzur były kiedyś modne, to teraz należy unikać ich jak ognia. Przedstawiamy stylizacje włosów, które potrafią optycznie dodać nawet 10 lat. Nie czesz się tak, jeśli nie chcesz przedwcześnie wyglądać jak babcia.  

Niemodne fryzury, które postarzają: Francuski kok

Francuski kok to upięcie często wybierane przez kobiety pracujące w biurach lub urzędach, gdyż jest łatwe i szybkie w wykonaniu. Niestety, jest to niemodne i postarzające upięcie. Dlaczego? Jest zbyt sztywne. Znacznie lepiej sprawdzi się luźniejsze upięcie lub naturalny, niski koczek. 

Krótkie fryzury 2021 dla dojrzałych kobiet. Modne cięcia, które odejmą lat Krótkie fryzury 2021 dla dojrzałych kobiet. Modne cięcia, które odejmą lat

Niemodne fryzury, które postarzają: Mocno utrwalone i natapirowane włosy

Tapirowanie włosów w celu uzyskania objętości nie jest najlepszym pomysłem. Mocno natapirowane włosy wyglądają po prostu tandetnie. Ponadto, utrwalenie tapiru dużą ilością lakieru sprawia, że włosy wyglądają jakby były z kamienia, co bardzo dodaje lat. Chcesz dodać włosom objętości? Postaw na specjalne pudry lub nowoczesne mgiełki do tego przeznaczone.

Niemodne fryzury, które postarzają: Przedziałek pośrodku

Nie jest tajemnicą, że z wiekiem na skórę na twarzy coraz silniej działa grawitacja. O ile z przedziałkiem na środku dobrze wyglądać będą młode kobiety, to w przypadku dojrzałych pań może on podkreślać utratę jędrności skóry. Chcesz odjąć sobie lat? Postaw na przedziałek po boku oraz długą, cieniowaną grzywkę. 

Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz. Sprawdź, jak optycznie odjąć sobie kilka kilogramów Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz. Sprawdź, jak optycznie odjąć sobie kilka kilogramów

Niemodne fryzury, które postarzają: Trwała ondulacja

Trwała ondulacja była w latach 80. prawdziwym hitem. Jednak wraz z upływem lat oraz nowymi trendami, zaczęła kojarzyć się z kiczem i brakiem stylu. Tej fryzury powinny unikać zwłaszcza dojrzałe kobiety o krótkich włosach, bo trwała ondulacja natychmiast doda im lat. Jeśli jesteś fanką loków, postaw na miękkie i naturalne fale.

Więcej o: