Najmodniejsze cięcia dla dojrzałych kobiet, które optycznie odejmują lat [ZDJĘCIA]

Szukasz cięcia, które jest modne i odmładzające? Oto kilka ciekawych propozycji dla dojrzałych kobiet.

Zestawienie otwiera long bob, czyli jedna z najciekawszych odmian klasycznego boba. W tym przypadku włosy z przodu sięgają do zwykle do obojczyków. Z kolei te z tyłu są nieco krótsze.

Modne cięcia dla dojrzałych kobiet: Long bob

Long bob to cięcie, które od kilku lat nie przestaje być modne. Co istotne, fryzura nie wymaga skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Mogą na nią zdecydować się zarówno posiadaczki falowanych, jak i prostych włosów. Long bob świetnie prezentuje się z grzywką. Z kolei wersja z przedziałkiem na środku, to świetna propozycja dla kobiet, które chcą optycznie wyszczuplić twarz

Modne fryzury dla dojrzałych kobietModne fryzury dla dojrzałych kobiet shutterstock.com// Lynch Shannon

Fryzury damskie 2020 średnie włosyFryzury damskie 2020 średnie włosy shutterstock.com// Thomas Foldes

Zobacz wideo Jak zadbać o włosy zimą?

Modne cięcia dla dojrzałych kobiet: Collarbone bob

Kolejna propozycja to collarbone bob, czyli cięcie, które ma być bardzo popularne w 2021 roku. To kolejna wersja boba, która jest niezwykle stylowa i kobieca. W przypadku tego cięcia pasma są lekko pofalowane i sięgają zwykle mniej więcej do połowy szyi. 

 

Modne cięcia dla dojrzałych kobiet: Asymetryczny bob

Asymetryczny bob (a-line bob) to fryzura, która cieszyła się ogromną popularnością na początku XXI wieku. Wówczas nosiła ją m.in. Rihanna. Niedawno cięcie powróciło do łask. 

W tym przypadku włosy z przodu są krótsze niż w przypadku long boba. Różnica między pasmami z przodu i z tyłu także jest bardziej wyrazista. Cięcie dobrze prezentuje się zazwyczaj z grzywkami na bok.

A-line bob - najmodniejsza fryzura na lato. Odmładza i wyszczupla twarzA-line bob - najmodniejsza fryzura na lato. Odmładza i wyszczupla twarz fot. Shutterstock/popcorner

Może cię także zainteresować:

Więcej o: