Fryzury ślubne 2021 - sprawdź lookbook na sezon 2021

Fryzury ślubne 2021. Przyszłe panny młode z dużym wyprzedzeniem planują każdy szczegół. Fryzura ślubna zaraz po sukni zajmuje wysokie miejsce na liście "To do". Sprawdź z nami najmodniejsze propozycje.

Modne fryzury ślubne 2021 - trendy 

Wybór fryzury na własny ślub wcale nie jest taki prosty. Panny młode chcą przede wszystkim wyglądać ładnie, dlatego bardzo popularne są próbne fryzury, które mają pomóc w podjęciu tej trudnej decyzji. Długie, krótkie, w formie upięcia, a może romantyczne loki - możliwości jest wiele, trendy dyktuje aktualnie panująca moda. W tym roku ponownie liczy się naturalny look, ale pod ścisłą kontrolą. W dalszej części artykułów prezentujemy modne fryzury ślubne 2021, sprawdź, które uczesanie będzie pasować do Ciebie. 

Fryzury ślubne długie włosy - romantyczne loki w stylu Megan Fox 

Inspiracji w kategorii fryzury ślubne 2021 można poszukać wśród gwiazd. Aktualnie w katalogach sukien ślubnych królują modne loki w stylu aktorki Megan Fox. To propozycja dla kobiet o długich włosach z przedziałkiem pośrodku, oprócz delikatnych fal, bardzo ważny jest też połysk. 

  • Przed ślubem warto zadbać o kondycję włosów poprzez odpowiednią pielęgnację, styliści fryzur polecają przede wszystkim kuracje nawilżające, które z powodzeniem można rozpocząć już pół roku przed planowaną ceremonią. 
  • Na krótko przed ślubem farbujemy włosy i podcinamy końcówki, idealny czas to dwa, trzy dni wcześniej, na wypadek ewentualnych poprawek. 
  • Diamentowy połysk zagwarantuje nabłyszczacz do włosów w duecie z elastycznym lakierem. 

Ta z pozoru prosta fryzura wymaga wprawy i zamiast domowej lokówki lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w profesjonalnym salonie. Dobra wiadomość jest taka, że długie włosy idealnie współpracują z każdym welonem. 

 
Zobacz wideo Loki przy pomocy prostownicy. Pokazujemy, jak to zrobić

Fryzury ślubne rozpuszczone włosy - biżuteryjne aplikacje 

Długie włosy to dobry wybór na ślub, ale po pewnym czasie idealne loki z pewnością stracą swój kształt, a przednie pasma i tak prędzej czy później założymy za ucho. Aby uniknąć domowego looku, do rozpuszczonych loków warto dodać biżuteryjne aplikacje. 

  • Delikatny grzebyk ładnie wyeksponuje lewy profil do zdjęcia.
  • Spinka w neutralnym kolorze pomoże stworzyć delikatną i dziewczęcą fryzurę, czyli półkucyk
  • Fryzury ślubne w formie rozpuszczonych włosów można ujarzmić też przy pomocy tiary - to idealny dodatek do sukni w stylu księżniczki

Na koniec liczy się umiar. Mniej znaczy więcej, także w modzie ślubnej, dlatego warto pamiętać, że przy dużej ilości aplikacji we włosach, biżuteria powinna być prawie niewidoczna. 

 

Fryzury ślubne upięcia - kok baletnicy 

Po modzie na misterne upięcia na bazie loczków oraz luźnych artystycznych koczków przyszedł czas na kok baletnicy. To proste upięcie można wykonać na bazie kucyka, wokół koka bardzo dobrze prezentuje się delikatna tasiemka lub perłowe wsuwki. Kok baletnicy nie tylko ładnie eksponuje szyję, ale też profil. Sprawdzi się więc nie tylko podczas przyjęcia, ale też na sesji zdjęciowej. To klasyczna i elegancka fryzura, którą na próbę bez trudu wykonasz w domowym zaciszu:

  • Włosy zaczesujemy w kucyk.
  • Następnie należy go skręcić. 
  • I zebrać tuż nad szyją lub wyżej.
 

Fryzury ślubne w formie upięcia to propozycje nie tylko dla długich włosów. Poniżej prezentujemy kilka propozycji dla kobiet o krótkich loczkach lub z irokezem. 

 Fryzury ślubne krótkie włosy - focus na grzywkę w stylu Miley Cyrus 

Aktualnie z każdej długości włosów można wyczarować kok, a nawet naturalne loki. Nie wszystkie panny młode marzą o długich włosach, w przypadku bardzo modnej aktualnie fryzury w stylu Pixie (ten trend lansuje teraz na przykład Miley Cyrus) wystarczy zadbać o grzywkę, która w towarzystwie welonu i tiary będzie prezentować się perfekcyjnie. Kobiety, które na co dzień noszą irokeza, na ślub mogą zakręcić włosy w delikatne loki i podpiąć go na górze. To romantyczny look w stylu Gwen Stefani, który dodatkowo wyszczupli twarz. Fryzury ślubne na krótkich włosach idealnie uzupełni też wypukła opaska w stylu lat 60., wystarczy przejrzeć fotografie ikony tego okresu - Twiggy. 

 

Zobacz też: Intercyza - co to takiego i z czym się wiąże jej podpisanie?

Więcej o: