Styl francuski - modne fryzury, które uwielbiają Francuzki. Są stylowe i kobiece. Robią furorę w sieci!

Styl francuski to przede wszystkim fryzury naturalne, swobodne i z lekką nutką nonszalancji. Ich podstawą są jednak zadbane włosy. Czym się wyróżnia styl francuski? Jakie są ulubione fryzury Francuzek? Odpowiadamy.

Styl francuski - to właśnie na punkcie fryzur w takim stylu wprost oszalały kobiety na całym świecie. Nic dziwnego! Takie stylizacje włosów są bowiem nie tylko bardzo kobiece, ale również stylowe. Warto przy tym wiedzieć, że Francuzki stawiają na swobodny i naturalny, trochę nonszalancki styl. Przed wami krótkie zestawienie modnych fryzur w stylu francuskim.

Zobacz wideo

Styl francuski - na czym polegają takie modne fryzury Francuzek?

Styl francuski to przede wszystkim naturalność, swoboda i prostota w stylizacji. Francuzki wręcz słyną ze swoich pięknych, błyszczących oraz zadbanych włosów. A to zasługa odpowiedniej pielęgnacji, do której przywiązują bardzo dużą wagę. Z drugiej zaś strony, Francuzki bardzo rzadko farbują swoje włosy, nie używają prostownicy czy lokówki. 

Styl francuski wyróżniają przede wszystkim cieniowane włosy, które swobodnie układają się i nie wymagają ani zbyt skomplikowanych stylizacji, ani też czasochłonnych. Artystyczny nieład na głowie jest jak najbardziej pożądany!

Styl francuski, czyli modne i stylowe fryzury Francuzek - długie włosy z grzywką

Styl francuski to przede wszystkim długie włosy z tak modną od kilku sezonów grzywką. Muszą być jednak bardzo zadbane i nie powinny mieć rozdwojonych końcówek. Warto przy tym zwrócić uwagę na podstawową zasadę. Styl francuski wyróżnia bowiem lekko postrzępiona i wycieniowana grzywka, która nie może być za krótka (lepiej, aby była delikatnie za długa aniżeli na odwrót). Francuzki odchodzą od prostych i geometrycznych cięć na równo. Nonszalancja to jest to!

Styl francuski, czyli modne i stylowe fryzury Francuzek - klasyczny bob

Styl francuski to również klasyczny bob. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych fryzur. Takie cięcie - krótkie włosy są bowiem bardzo praktyczne i uniwersalne - łatwe w utrzymaniu oraz w stylizacji. Warto wiedzieć, że fryzura bob pasuje praktycznie każdej kobiecie bez względu na wiek czy kształt twarzy. W szczególności zaś zalecana jest kobietom dojrzałym, ponieważ optycznie odmładza. Jak wygląda taka modna fryzura bob? Włosy są krótkie i zazwyczaj sięgają mniej więcej linii brody.

 
Więcej o: