Modne fryzury 2021 dla 60-latek. Te cięcia potrafią odmłodzić nawet o 10 lat!

Nie da się ukryć, że każda kobieta niezależnie od wieku, lubi wyglądać i czuć się świetnie. Niezwykle pomocna w tej kwestii jest oczywiście odpowiednia stylizacja włosów. Jakie zatem fryzury będą modne w 2021 roku dla dojrzałych kobiet po 60-tce? Te cięcia potrafią odjąć nawet 10 lat!
Zobacz wideo Sposób na ekspresowe fale za pomocą prostownicy

Mocny tapir czy trwała ondulacja to fryzury, które już dawno wyszły z mody, a dojrzałe kobiety powinny o nich jak najszybciej zapomnieć. Obecnie, w trendach znajdują się fryzury, w których panie po 60-tce będą nie tylko wyglądać, lecz przede wszystkim czuć się świetnie. Odpowiednio dobrana fryzura naprawdę potrafi zdziałać cuda. Dobrym cięciem oraz koloryzacją można nie tylko dodać sobie klasy, lecz także odmłodzić się nawet o 10 lat!

Modne fryzury 2021 dla 60-latek - krótkie cięcia

Nie da się się ukryć, że to właśnie krótkie cięcia są najczęściej wybierane przez dojrzałe kobiety. Nic jednak dziwnego, gdyż tego typu fryzury są wygodne w codziennym noszeniu, a także optycznie zagęszczają włosy, które z wiekiem mogą stawać się coraz cieńsze. Jakie zatem krótkie fryzury będą modne w 2021 roku? W trendach pozostaje ulubione cięcia wielu kobiet, czyli odmładzające pixie cut. To stylizacja, którą można dopasować do indywidualnych preferencji, gdyż charakteryzujące ją, mocno wycieniowane kosmyki mogą zostać obcięte krócej lub pozostać nieco dłuższe. Drugim, modnym cięciem dla krótkich włosów w 2021 roku będzie baby bang, czyli krótkie strzyżenie z mocno wycieniowaną grzywką - ta wersja sprawdzi się u odważnych pań, które uwielbiają eksperymenty z grzywką. 

Fryzury dopasowane do znaków zodiaku. Sprawdź, jakie włosy pisane są właśnie tobie Fryzury dopasowane do znaków zodiaku. Sprawdź, jakie włosy pisane są właśnie tobie

Modne fryzury 2021 dla 60-latek - dłuższe, ale bardzo wygodne cięcia

W 2021 roku modne będą również nieco dłuższe fryzury, które sprawdzą się zarówno u młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet. Mowa oczywiście o dwóch rodzajach cięcia typu bob, które królują w trendach już od kilku sezonów. Pierwszym cięciem jest klasyczny bob o równym cięciu do linii żuchwy. Największymi zaletami tej fryzury jest działanie odmładzające oraz fakt, że optycznie zwiększa ono objętość włosów. Drugim cięciem jest przedłużona wersja boba, czyli lob. To fryzura sięgająca ramion, która jest bardzo wygodna i uniwersalna, gdyż pasuje niemal każdej kobiecie. Tę długość włosów zestawić można z modną grzywką typu curtain bang, która dodatkowo odejmie kilka lat.

Grażyna Torbicka ma nową fryzurę. Postawiła na modne i bardzo odmładzające cięcie Grażyna Torbicka ma nową fryzurę. Postawiła na modne i bardzo odmładzające cięcie. "Elegancja i piękno"

Modne fryzury 2021 dla 60-latek - odmładzające kolory włosów

Oprócz odpowiedniego cięcia, warto zadbać również o odpowiedni kolor włosów. Dobrze dobrana koloryzacja pomaga wizualnie odmłodzić twarz i zamaskować niedoskonałości. Dobierając kolor włosów do cery dojrzałej należy pamiętać, by idealnie zgrywał się on z cerą, a także kolorem oczu oraz ich oprawą. Niestety, ale zbyt ciemne kolory potrafią postarzać. Wybierając kolor włosów, najlepiej postawić na taki, który jest bliski naturalnego odcienia naszych pasm. Odmładzająco działać będą również delikatne refleksy o jeden lub dwa tony jaśniejsze od reszty włosów.

Więcej o: