Krótkie fryzury 2021 dla dojrzałych kobiet. Modne i stylowe cięcia, które odejmują lat [ZDJĘCIA]

Krótkie fryzury to idealne rozwiązanie dla dojrzałych kobiet. Takie cięcia potrafią bowiem optycznie odmłodzić i pięknie podkreślić urodę. Przed wami zestawienie modnych i stylowych fryzur, które odmładzają.

Krótkie fryzury były niezwykle modne w 2020 roku i w obecnym 2021 nadal takie są. Warto przy tym wiedzieć, że takie hitowe cięcia potrafią optycznie odjąć lat. Ale to nie wszystko! Krótkie fryzury bowiem piękne podkreślają urodę i dodają charakteru.

Na jakie krótkie fryzury warto zatem postawić w 2021 roku? Przede wszystkim na wiecznie modnego boba. Wciąż na topie jest również pixie cut - rozwiązanie dla odważnych kobiet, ponieważ w takiej fryzurze włosy są naprawdę krótkie. Trzecim trendem wśród modnych krótkich fryzur na 2021 rok jest cięcie "na chłopczycę".

Zobacz wideo

Krótkie fryzury 2021 dla dojrzałych kobiet - bob

Bob otwiera nasze zestawienie modnych krótkich fryzur na 2021 rok. Jest to bardzo uniwersalna i ponadczasowa stylizacja. Włosy są krótko obcięte i najczęściej sięgają mniej więcej linii brody. Dodatkowo można nosić do takiej fryzury modną w tym sezonie grzywkę: gęstą i prostą bądź też bardziej delikatną i zaczesaną na boki.

Długość włosów we fryzurze bob najlepiej dobrać do kształtu twarzy:

  • twarz pociągła: włosy powinny być o długości do brody,
  • twarz okrągła: włosy powinny sięgać kilka centymetrów za brodę,
  • twarz kwadratowa: włosy powinny sięgać za brodę.

Krótkie fryzury 2021 dla dojrzałych kobiet - pixie cut

Pixie cut to kolejna krótka fryzura, która będzie idealna dla dojrzałych kobiet. Jest to jednak propozycja dla odważnych pań, które nie boją się ostrych cięć. Cechą charakterystyczną tego modnego cięcia pixie cut są bowiem bardzo krótkie włosy z tyłu oraz nieco dłuższe na górze i z przodu. Pasma ułożone są w delikatny, naturalnie wyglądający artystyczny nieład. Taka fryzura świetnie się sprawdzi się szczególnie u kobiet o regularnych rysach twarzy.

Fryzurę pixie cut charakteryzuje również to, że włosy są mocno cieniowane. Dzięki temu stylizacja sprawia wrażenie lekkiej i swobodnie, naturalnie układającej się. W związku z tym taka modna fryzura pixie cut idealnie sprawdzi się u posiadaczek włosów cienkich oraz rzadkich, ponieważ optycznie dodaje objętości.

Krótkie fryzury 2021 dla dojrzałych kobiet - "na chłopczycę"

Fryzura "na chłopczycę" zamyka nasze zestawienie trzech modnych cięć do krótkich włosów na 2021 rok. Warto jednak wiedzieć, że takie ostre cięcie mocno uwydatnia rysy twarzy. Jego cechą charakterystyczną są krótkie, a nawet bardzo krótkie włosy, które nie mają więcej niż 3 centymetry długości.

W takiej fryzurze ważne jest dobre cięcie (u sprawdzonego fryzjera) oraz odpowiednie wycieniowanie włosów tak, aby lekko i swobodnie układały się. Nie bójmy się krótkich cięć - takie pasma są również stylowe, kobiece i bardzo praktyczne. I co ważne, optycznie odmładzają!

 
Więcej o: