Fryzury odmładzające po 40-tce. Krótkie cięcia, które odmładzają i podkreślają urodę

Jakie fryzury odmładzające najlepiej sprawdzą się u kobiet po 40-tce? Jeśli zastanawiasz się, które cięcia będą najmodniejsze w tym sezonie, przychodzimy z pomocą. Oto fryzury, na które śmiało może zdecydować się każda kobieta po 40-tce.

Nowy rok, nowa fryzura? Fantastycznie! Nawet drobna zmiana wizerunku jest zawsze świetnym pomysłem. W końcu która z nas nie lubi eksperymentować. Nie da się ukryć, że to właśnie wizyta u fryzjera jest najszybszym sposobem na spektakularną metamorfozę. 

Zobacz wideo Zimowa pielęgnacja włosów i skóry głowy. O czym trzeba pamiętać?

Fryzury odmładzające po 40-tce - modny long bob

Fryzury typu bob chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Może być klasyczny sięgający linii żuchwy, wycieniowany, asymetryczny, ale najmodniejszy w tym sezonie jest zdecydowanie long bob, czyli cięcie sięgające linii ramion lub obojczyków. Ta modna fryzura nie tylko pasuje niemal każdej kobiecie, lecz także działa odmładzająco. Tego rodzaju cięcie jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla kobiet z cienkimi i niezbyt gęstymi włosami. Umiejętnie wycieniowane pasma mogą bowiem nadać włosom objętości i je optycznie zagęścić.  

Fryzury odmładzające po 40-tce - postaw na grzywkę

Cieniowana grzywka po bokach to powracający trend, który przed laty lansowała Brigitte Bardot. Takie cięcie nada lekkości fryzurze i pasuje do każdego kształtu twarzy. Ten rodzaj grzywki, odwrotnie od tradycyjnej, pozostawia czoło częściowo lub niemal całkowicie odsłonięte. Grzywka na boki, zwana również curtain bang, najlepiej wygląda w zestawieniu z nieco dłuższymi włosami, np. cięciem typu bob czy long bob. Optycznie wysmukla i odmładza twarz, eksponując oczy oraz kości policzkowe. To doskonały wybór, jeśli chcemy odmienić fryzurę bez drastycznego cięcia. 

Fryzury odmładzające po 40-tce - krótkie cięcie dla odważnych kobiet

Trend na krótkie cięcia był wyraźnie widoczny w 2020 roku, a w 2021 będzie jeszcze popularniejszy. Takie fryzury zachwycają nowoczesnością i są niezwykle praktyczne, gdyż nie wymagają czasochłonnego modelowania. Takie cięcia postrzegane są jako charakterne i pasujące zwłaszcza do silnych osobowości. Jeśli należysz do grona fanek krótkich fryzur, powinnaś zdecydować się na modne cięcie typu pixie cut, które charakteryzują się postrzępionymi kosmykami. Takie fryzury są nie tylko bardzo stylowe i szykowne, lecz także działają odmładzająco.

Więcej o: