Te fryzury są już niemodne i w dodatku postarzają. Unikaj ich, bo dodasz sobie nawet 10 lat!

Każda kobieta powinna pamiętać o tym, że fryzura może zarówno optycznie odmładzać, jak i postarzać. Co więcej, o niektórych fryzurach, które kiedyś były modne i popularne, powinno się raz na zawsze zapomnieć. Oto niemodne już fryzury, których powinny unikać szczególnie dojrzałe kobiety, gdyż potrafią dodać nawet 10 lat.
Zobacz wideo Zimowa pielęgnacja włosów. O czym należy pamiętać?

Niezależnie od wieku czy kształtu twarzy, niektóre fryzury zwyczajnie nie wyglądają korzystnie. Uwydatniają niedoskonałości, efekt upływającego czasu, a także są zwyczajnie niemodne. Oto stylizacje włosów, których powinnaś unikać, gdyż potrafią optycznie dodać nawet 10 lat.

Mocno natapirowane włosy z dużą ilością lakieru

Tapirowanie włosów było swego czasu bardzo popularne. Kobiety stosowały je w celu uzyskania większej objętości. Obecnie, mocno natapirowane pasma wyglądają po prostu tandetnie i dodają lat. Chcesz dodać włosom objętości? Postaw na nowoczesne metody, które zapewnią znacznie naturalniejszy efekt. W sklepach dostępne są specjalne pudry lub nowoczesne mgiełki, które nadadzą objętości, wyglądając przy tym lekko i naturalnie. 

Zbyt ciemny lub zbyt jasny kolor włosów

Dojrzałe kobiety powinny zwracać uwagę przede wszystkim na kolor swoich włosów. Zarówno zbyt ciemne, jak i zbyt jasne odcienie, to nie jest dobry pomysł. Bardzo ciemne i zimne odcienie dodają kobietom powagi i możemy wyglądać nawet kilka lat starzej. Zbyt ciemne kolory powodują, że zmarszczki wydają się bardziej pogłębione niż są w rzeczywistości. Zbyt jasne włosy mogą natomiast wydawać się wypłowiałe. Według ekspertów zbyt jasny kolor włosów może postarzać tak samo jak zbyt ciemny. Decydując się na koloryzację należy pamiętać, by odpowiednio dobrać kolor włosów do koloru skóry oraz oprawy oczu.

Trwała ondulacja

Trwała ondulacja była w latach 80. jedną z najpopularniejszych stylizacji. Wraz z upływem lat oraz nowymi trendami, zaczęła jednak kojarzyć się z kiczem. Przeglądając zdjęcia sprzed lat, wiele kobiet znajdzie takie, na których ma na swojej głowie taką właśnie fryzurę. Część z nich z pewnością stwierdzi, że wówczas wyglądały na dużo starsze niż były w rzeczywistości. Nic dziwnego, gdyż trwała ondulacja fryzura to jedna z tych fryzur, która potrafi bardzo postarzyć.

Francuski kok

Francuski kok to upięcie, które kiedyś było często wybierane przez kobiety pracujące w biurach lub urzędach. Wszystko przez to, że jest łatwe i szybkie w wykonaniu. Niestety, tego typu upięcie jest niemodne i postarzające. Dlaczego? Jest zbyt poważne i wyczesane. Znacznie lepiej sprawdzi się luźniejsze upięcie lub naturalny, niski koczek.   

Więcej o: