Fryzury, których powinnaś unikać! Są niemodne, kiczowate i postarzają. Potrafią dodać nawet 10 lat

Fryzury postarzające - tak, takie naprawdę istnieją! Niektóre z nich nie tylko optycznie dodają lat, ale są również już niemodne i kojarzą się z kiczem oraz ze złym gustem. Dowiedz się, które. Dojrzałe kobiety powinny ich unikać!

Każda kobieta powinna wiedzieć, że są pewne fryzury, które po prostu nie wyglądają dobrze i są symbolem złego gustu. I to niezależnie od wieku, kształtu twarzy czy typu urody. Są to bowiem takie fryzury, które są już nie tylko niemodne i kiczowate, ale również optycznie postarzają. Tym bardziej dojrzałe kobiety powinny ich unikać. Przed wami krótkie zestawienie postarzających fryzur, które są symbolem kiczu i złego gustu. 

Zobacz wideo

Fryzury, które postarzają - są niemodne i kiczowate. Intensywnie kontrastowy balejaż

Jedną z najbardziej kiczowatych fryzur, których powinno się unikać jak ognia, jest balejaż, w którym bardzo jasne i grube pasemka mocno odcinają się od reszty włosów. Taka koloryzacja jest nie tylko niemodna, ale obecnie kojarzy się z kiczem i po prostu ze złym gustem. Co więcej, optycznie dodaje lat, dlatego dojrzałe kobiety powinny unikać takiego mocnego, kontrastowego balejażu.

Jeśli chcesz rozświetlić włosy refleksami, postaw na subtelny flamboyage. To modna koloryzacja, w której pasemka są tylko niewiele jaśniejsze od reszty włosów i nie tworzą dużego kontrastu. Dzięki czemu fryzura wygląda bardzo naturalnie, a przejścia między kolorami subtelnie.

Fryzury, które postarzają - są niemodne i kiczowate. Trwała ondulacja

Trwała ondulacja już dawno przeszła do przeszłości. Kiedyś kobiety bardzo chętnie poddawały się takiemu zabiegowi, dzięki któremu ich głowa pokryta była dużą ilością drobnych loków - spiralek. Obecnie jednak trwała ondulacja kojarzy się z kiczem. Co więcej, optycznie postarza - taka fryzura potrafi bowiem dodać nawet 10 lat!

Masz ochotę na kręcone włosy? Postaw zatem na miękkie i naturalnie wyglądające grube fale. Taka stylizacja włosów sprawi, że twoje pasma dodatkowo zyskają większą objętość. I będą wyglądały bardzo naturalnie.

Fryzury, które postarzają - są niemodne i kiczowate. Mocno odcięte ombre

Ombre to jedna z tych koloryzacji, które lata świetności mają już dawno za sobą. Obecnie stawia się bowiem na subtelne i bardziej naturalne wyglądające sombre. Synonimem kiczu i złego gustu jest mocno odcinające się ombre np. bardzo jasne końcówki włosów oddzielone równą linią od reszty ciemnych włosów. Jeśli kolory te mocno odcinają się od siebie, to wygląda to bardzo sztucznie i po prostu źle (trochę jak duży odrost). Unikaj takiej koloryzacji jak ognia!

Fryzury, które postarzają - są niemodne i kiczowate. Natapirowane i mocno usztywnione włosy

Wiele kobiet mocno tapiruje swoje włosy, aby nadać im większej objętości. I oczywiście nic w tym złego, o ile zachowamy umiar. Warto przy tym wiedzieć, że zbyt mocny i sztywny tapir (za dużo lakieru) jest już niemodny, a także uznawany za kiczowaty. Taka fryzura zdecydowanie nie jest zalecana kobietom dojrzałym, ponieważ optycznie dodaje lat. Powinny postawić raczej na lekkie, elastyczne i bardziej naturalne stylizacje włosów.