Modne fryzury damskie dla 50-latek. Są bardzo stylowe i optycznie odmładzają [ZDJĘCIA]

Modne fryzury damskie dla 50-latek to ponadczasowy i klasyczny bob, odważne cięcie pixie cut, fryzura "na chłopczycę" oraz bezpieczna opcja, czyli lob (long bob). Przed wami krótkie zestawienie odmładzających fryzur.

Modne fryzury damskie dla 50-latek to przede wszystkim krótkie cięcia. Są bardzo stylowe i kobiece, a co najważniejsze działają odmładzająco, dzięki czemu będą idealne dla dojrzałych kobiet. Warto przy tym wiedzieć, że włosy z wiekiem stają się coraz bardziej słabsze: łamliwe, cienkie, a także podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na krótkie cięcia. Takie włosy jest bowiem łatwiej utrzymać w dobrej kondycji. Co więcej, krótkie włosy optycznie odejmują lat, dodają młodszego i promiennego wyglądu.

Zobacz wideo

Modne fryzury damskie dla 50-latek - klasyczny i ponadczasowy bob

Bob to jedna z tych fryzur, która nigdy nie wychodzi z mody - jest bardzo klasyczna i ponadczasowa. Co więcej, takie krótkie cięcie jest również praktyczne, ponieważ pasuje paniom w każdym wieku i jest po prostu łatwe w stylizacji. Fryzura bob w szczególności zaś zalecana jest kobietom dojrzałym, ponieważ optycznie odmładza.

Jak wygląda taka modna fryzura bob? Jest to krótkie cięcie, w którym włosy sięgają mniej więcej linii brody. Dodatkowo można nosić tak modną w tym sezonie grzywkę: prostą i gęstą bądź też bardziej cienką, zaczesaną na boki. 

Modne fryzury damskie dla 50-latek - pixie cut

Pixie cut to kolejna modna fryzura dla 50-latek. Jest to propozycja dla odważnych kobiet, ponieważ cięcie jest naprawdę krótkie i radykalne. Ale taka fryzura dodaje stylu i szyku, a w dodatku optycznie odejmuje lat.

Pixie cut to ostre cięcie, w którym włosy są mocno wycieniowane. Dzięki temu pasma swobodnie się układają, a cała fryzura sprawia wrażenie lekkiej. Co więcej, pixie cut będzie idealne dla posiadaczek rzadkich włosów, ponieważ optycznie doda im objętości.

Modne fryzury damskie dla 50-latek - "na chłopczycę"

Fryzura "na chłopczycę" to nasza kolejna propozycja stylizacji włosów dla dojrzałych kobiet. Tutaj niezwykle ważne jest dobre cięcie u sprawdzonego fryzjera oraz odpowiednie wycieniowanie włosów. Dzięki temu będą się lekko i swobodnie układać.

Warto przy tym wiedzieć, że takie ostre cięcie "na chłopczycę" mocno uwydatnia rysy twarzy. Jego cechą charakterystyczną są bowiem naprawdę krótkie, a nawet bardzo krótkie włosy, które nie mają więcej niż 3 centymetry długości.

Modne fryzury damskie dla 50-latek - lob (inaczej long bob lub collarbone bob)

Modne fryzury damskie dla 50-latek to również lob, zwany często long bob bądź też collarbone bob. Jak sama nazwa wskazuje, jest to odmiana klasycznego boba, z tymże w jego przedłużonej wersji. Long bob to dość bezpieczna fryzura, ponieważ w jej przypadku włosy nie są ani zbyt krótkie, ani zbyt długie.

Jak wygląda taka modna fryzura odmładzająca lob? Włosy sięgają mniej więcej do obojczyków. Przy takim cięciu ważne jest, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Dlatego warto udać się w tym celu do sprawdzonego fryzjera.

Więcej o: