Do jakiej twarzy pasuje fryzura bob? Sprawdź, komu będzie najlepiej w tym modnym cięciu

Do jakiej twarzy pasuje fryzura bob? To cięcie jest niewątpliwie jednym z bardziej twarzowych i ponadczasowych. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet w każdym wieku, a w 2021 roku jest jednym z większych trendów. Sprawdź, czy tobie również dobrze będzie we fryzurze typu bob.
Zobacz wideo Jak radzić sobie z zimowym łupieżem?

Fryzura bob już kilka lat temu została uznana za niezwykle stylowe i ponadczasowe cięcie. Na taką długość włosów zdecydowało się wiele gwiazd, w tym Victoria Beckham, Małgorzata Rozenek-Majdan, Ewa Chodakowska czy redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu Vogue, która od lat nosi tę samą fryzurę. Komu zatem najbardziej pasuje fryzura bob?

Krótkie fryzury 2021 dla kobiet. Sprawdź, jakie odmładzające cięcia będą modne w tym roku Krótkie fryzury 2021 dla kobiet. Sprawdź, jakie odmładzające cięcia będą modne w tym roku

Bob fryzura do jakiej twarzy? Sprawdź, komu pasuje najbardziej

Fryzura bob jest uniwersalna i pasuje niemal każdej kobiecie niezależnie od kształtu twarzy. Cięcie to wymaga jednak profesjonalnego strzyżenia, podczas którego fryzjer powinien indywidualnie dobrać kształt fryzury do struktury włosów, kształtu twarzy oraz oczekiwań klientki. Wówczas taka stylizacja włosów będzie nie tylko twarzowa, lecz także bardzo funkcjonalna i łatwa w codziennej stylizacji. Jedno cięcie typu bob ma bowiem różne warianty - może być proste sięgające tuż za ucho lub do linii żuchwy, asymetryczne z dłuższym przodem lub long bob sięgający obojczyków. Ostatnia wersja cięcia z lekko wycieniowanymi kosmykami działa na twarz wysmuklająco, dlatego sprawdzi się zwłaszcza u posiadaczek kwadratowej twarzy. Jesteś posiadaczką okrągłej twarzy? Postaw na boba sięgającego kilka centymetrów poniżej brody z lekko wydłużonym przodem. Panie o pociągłych twarzach powinny natomiast wybrać proste cięcie na równi z linią brody.

Fryzury odmładzające po 40-tce. Krótkie cięcia, które odmładzają i podkreślają urodę Fryzury odmładzające po 40-tce. Krótkie cięcia, które odmładzają i podkreślają urodę

Bob fryzura do jakiej twarzy. Kto powinien unikać tego cięcia?

Choć fryzura typu bob jest jedną z najbardziej uniwersalnych fryzur i pasuje niemal każdej kobiecie, to są panie, które powinny uważać na takie cięcie. Mowa o osobach, które mają wyjątkowo szczupłe i drobne twarze. Bob w takich przypadkach może się nie sprawdzić. 

Więcej o: