Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie. Są bardzo modne, stylowe i potrafią odjąć nawet 5 lat! [ZDJĘCIA]

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie to klasyczny i ponadczasowy bob, fryzura na pazia i odważna propozycja, czyli pixie cut. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie modnych i stylowych cięć, które optycznie odmładzają. Będą idealne dla dojrzałych kobiet!

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie to idealne rozwiązanie dla dojrzałych kobiet. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że takie cięcia optycznie odmładzają. Potrafią wizualnie odjąć nawet kilka lat! Po drugie, krótkie włosy są bardzo praktycznym rozwiązaniem - łatwo się myje, szybko suszy i w prosty sposób stylizuje. Takie pasma nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. te długie. Co więcej, krótkie włosy są bardzo stylowe, kobiece i pięknie podkreślają rysy twarzy. Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie - na które powinny postawić dojrzałe kobiety? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie - klasyczny bob

Nasze zestawienie fryzur odmładzających do krótkich włosów otwiera ponadczasowy i klasyczny bob. To jedno z tych cięć, które nigdy nie wychodzi z mody i jest tak uwielbiane przez kobiety. W szczególności fryzura bob idealnie sprawdzi się u dojrzałych kobiet. Jest bowiem bardzo stylowa, kobieca i optycznie odmładza.

Bob to fryzura, w której włosy są krótkie, ale mają dość bezpieczną długość - zazwyczaj sięgają mniej więcej linii brody. W tym sezonie dodatkowo lansowana jest mega modna grzywkababy bangs.

Długość włosów we fryzurze bob najlepiej dobrać do kształtu twarzy:

  • twarz pociągła: włosy powinny być o długości do brody,
  • twarz okrągła: włosy powinny sięgać kilka centymetrów za brodę,
  • twarz kwadratowa: włosy powinny sięgać za brodę.

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie - fryzura na pazia

Wśród odmładzających fryzur dla 40-latek znajduje się również cięcie na pazia. Jak wygląda? Włosy są tu nieco krótsze niż w klasycznym bobie i sięgają mniej więcej do wysokości trochę powyżej linii brody. W tym sezonie warto postawić na modną fryzurę na pazia w wersji asymetrycznej. Oznacza to, że włosy są dłuższe z przodu, z tyłu zaś krótsze. Warto jednak przy tym wiedzieć, że takie cięcie sprawdzi się przede wszystkim u kobiet, które mają owalną i dość szczupłą twarz.

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie - odważne pixie cut

Pixie cut to propozycja modnej i odmładzającej fryzur dla odważnych kobiet. Jest to bowiem ostre cięcie, w którym włosy są bardzo krótkie. Dobrze się sprawdzi u posiadaczek regularnych rysów twarzy. Pixie cut to fryzura, w której z tyłu włosy są bardzo krótkie, zaś nieco dłuższe z przodu i na górze. Ważne jest tu dobre cięcie u sprawdzonego fryzjera, który powinien włosy mocno wycieniować. Dzięki temu taka fryzura pixie cut będzie się sama naturalnie układać i sprawiać wrażenie lekkiej. Warto przy tym wiedzieć, że cięcie to idealnie sprawdzi się u posiadaczek włosów cienkich oraz rzadkich, ponieważ optycznie dodaje objętości.

Więcej o: