Krople żołądkowe na włosy. Tani hit, dzięki któremu kosmyki rosną szybciej

Krople żołądkowe to specyfik, z którym każdy choć raz w życiu miał styczność lub o nim słyszał. Choć zazwyczaj stosowane są przy dolegliwościach żołądkowych, to coraz częściej dziewczyny używają ich jako wcierki na porost włosów. Jak jednak wybrać tę najlepszą?
Zobacz wideo Jak radzić sobie z zimowym łupieżem? O tym musisz pamiętać

Krople żołądkowe - skład i główne zastosowanie

Krople żołądkowe stosowane są najczęściej przy niestrawności oraz innych dolegliwościach ze strony układu pokarmowego. Substancje ziołowe, które zawarte są w kroplach, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, ułatwiając trawienie. Nie da się ukryć, że ten preparat jest jednym z podstawowych medykamentów, które znaleźć możemy w domowej apteczce. Skład kropli żołądkowych to mieszanka ekstraktów ziołowych na bazie alkoholu.

Najczęściej zawierają one:

  • nalewkę gorzką (składającą się z korzenia goryczki, liść bobrka i naowocni gorzkiej pomarańczy),
  • nalewkę z kozłka lekarskiego,
  • nalewkę miętową ( z mięty pieprzowej),
  • nalewkę z dziurawca.

Krople żołądkowe na włosy - efekty

Krople żołądkowe, oprócz tradycyjnego zastosowania, coraz częściej używane są również przez kobiety w pielęgnacji włosów. Coraz więcej dziewczyn stosuję bowiem krople żołądkowe jako wcierkę do skóry głowy, gdyż zauważają pozytywny wpływ na szybszy porost włosów. Na takie stosowanie kropli należy jednak uważać, gdyż alkohol w nich zawarty, może podrażniać delikatną skórę głowy. Odpowiednio stosowane krople żołądkowe potrafią jednak pobudzać i wzmacniać cebulki, a także przyspieszać porost włosów.

Jak prawidłowo stosować krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe na włosy, ze względu na zawartość alkoholu, należy przed aplikacją na skórę głowy rozcieńczyć. Na 10 ml wody w zupełności wystarczą 3-4 krople. Przed nałożeniem kropli żołądkowych na skórę głowy należy dokładnie rozczesać włosy. Następnie, małymi partiami, zaaplikować płyn na skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż. Wcierkę z kropli żołądkowych po nałożeniu pozostaw około godziny, a następnie umyj włosy.

Więcej o: