Modne fryzury dla kobiet dojrzałych na rok 2021. Te cięcia potrafią odjąć nawet kilka lat

Fryzury mogą dojrzały kobietom zarówno odejmować, jak i dodawać lat. Wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju cięcia, długości włosów, a także ich koloru. Oto fryzury dla dojrzałych kobiet, które modne będą w 2021 roku. Optycznie odejmą każdej pani nawet kilka lat.
Zobacz wideo Szybki sposób na prostą, ale efektowną fryzurę. Tego koka zrobisz w mgnieniu oka

Jak wizualnie odjąć sobie lat za pomocą fryzury? Odpowiednio dobrane do kształtu twarzy oraz typu urody cięcie sprawi, że nie tylko będziesz wyglądała, lecz także czuła się młodziej. Wiele kobiet błędne wierzy w przekonanie, że z wiekiem powinny zrezygnować z dłużysz fryzur. Nic bardziej mylnego! Jeśli stan twoich włosów na to pozwala, możesz sobie pozwolić również na dłuższe kosmyki - ważne jednak, by nie sięgały one poniżej łopatek. Jeśli natomiast twoje włosy są cienkie, lepiej postaw na krótkie cięcia, które optycznie dodadzą im objętości. Najważniejsze, byś ty czuła się jak najlepiej w swojej fryzurze.

Modne fryzury dla kobiet dojrzałych 2021 - krótkie cięcia

Wiele kobiet decyduje się w pewnym momencie swojego życia na krótką fryzurę, gdyż takie cięcia nie tylko odświeżają wygląd, lecz także optycznie nadają włosom objętości. Jedną z takich fryzur, która znalazła się w trendach na 2021 rok jest pixie cut. Cięcie to charakteryzuje się mocno wycieniowanymi końcami, dzięki czemu fryzura niemal sama się układa. Co więcej, jest to bardzo uniwersalne cięcie, które dopasować można do indywidualnych preferencji każdej kobiety. Może być ono bardzo krótkie, dłuższe, z grzywką lub bez. 

Modne fryzury dla kobiet dojrzałych 2021 - włosy półdługie

Dojrzałe kobiety, które nie koniecznie chcą decydować się na tak krótkie cięcia, jednak ich włosy wymagają na fryzurę dodającą objętości, najlepszą opcją będą cięcia typu bob. U wielbicielek elegancji oraz klasyki, świetnie sprawdzi się ponadczasowy bob sięgający tuż za linię żuchwy. Jeśli natomiast wolisz coś nieco dłuższego, postaw na long boba sięgającego obojczyków. Obie fryzury świetnie wyglądają zarówno bez grzywki, jak i z prostą lub asymetryczną.

Modne fryzury dla kobiet dojrzałych 2021 - włosy długie

Długie, cieniowane włosy z grzywką inspirowane latami 70. to z kolei modna propozycja dla wszystkich dojrzałych pań, które najlepiej czują się w długich włosach, a stan ich kosmyków na to pozwala. Mowa oczywiście o nowoczesnej wersji fryzury, którą lansowała Farrah Fawcett, czyli gwiazda "Aniołków Charliego". To cięcie jest jednym z większych hitów 2021 roku. Cieniowanie nadaje objętości pasmom, a długa grzywka po obu stronach twarzy dodaje uroku i działa odmładzająco. To fryzura, na którą zdecydowała się już m.in. Grażyna Torbicka czy Jessica Mercedes, a każda dopasowała cięcie do własnych preferencji. Jest to dowód na to, że ta fryzura sprawdzi się świetnie u kobiet w każdym wieku.

Więcej o: