Twoje włosy zimą przetłuszczają się lub elektryzują? Pomogą banalnie proste triki

Zima to zdecydowanie jeden z bardziej trudnych okresów dla naszych włosów. Mróz, wiatr, do tego suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach plus noszenie czapek. To wszystko sprawia, że kondycja naszych włosów zimą pogarsza się. Jak sobie radzić z ich przetłuszczaniem? A jak z elektryzowaniem? Odpowiadamy.

Przetłuszczające lub elektryzujące się włosy to problem, który dotyka wielu osób. W szczególności najbardziej uporczywy bywa właśnie teraz - zimą. O tej porze roku nasze włosy narażone są bowiem na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Przede wszystkim suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Do tego włosy, które ocierają się o czapkę lub szalik. Jak sobie radzić z problemem przetłuszczających lub elektryzujących się włosów? W naszym wideo zdradzamy proste i tanie triki.

Jak prawidłowo myć włosy? 

Pamiętaj, że częstotliwość mycia włosów zależy przede wszystkim od ich rodzaju. W przypadku przetłuszczających się, których głównym problemem jest zbyt duża ilość sebum wydzielanego przez skórę głowy, codzienne mycie jest wręcz wskazane. Dlaczego? Zbyt długie przetrzymanie sebum na skórze głowy może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów.

Jeśli masz suchą bądź normalną skórę głowy, pamiętaj, aby za często nie myć włosów, ponieważ możesz uszkodzić ich naturalną warstwę lipidową. A to w konsekwencji może prowadzić do osłabienia włosa.

Częstotliwość mycia włosów zależy również od pory roku. Latem (wysokie temperatury) i zimą (centralne ogrzewanie, noszenie czapek) włosy mogą potrzebować częstszego mycia.

Więcej o: