Postarzające fryzury, które optycznie dodają lat. Każda dojrzała kobieta powinna ich unikać!

Każda dojrzała kobieta powinna pamiętać, że nic nie postarza bardziej niż źle dobrana fryzura. Niestety wiele kobiet o tym zapomina i nadal popełnia błędy, decydując się na cięcie lub stylizację, która optycznie dodaje jej lat. Oto postarzające fryzury, których należy unikać.

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że odpowiednio dobrana fryzura potrafi zdziałać cuda! Odmładza, podkreśla urodę i sprawia, że nie tylko wyglądamy, lecz przede wszystkim czujemy się fantastycznie. Niestety działa to również w drugą stronę. Źle dobrane i niemodne cięcia uwydatniają niedoskonałości, a także podkreślają efekty upływającego czasu. Nadmierne tapirowanie czy zbyt ciemny kolor włosów to tylko jedne z wielu błędów, które sprawiają, że dojrzałe kobiety wyglądają nawet 10 lat starzej! 

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Postarzające fryzury - mocny tapir i tona lakieru

Natapirowane i wręcz unieruchomione lakierem włosy wcale nie wyglądają godnie czy stylowo. Choć sztywne konstrukcje gościły kiedyś na głowach niemal każdej dojrzałej kobiety, to obecnie istnieje tyle modnych cięć, które świetnie prezentują się bez tapirowania czy dużej ilości lakieru. Jeśli chcesz wyglądać korzystnie i młodo pamiętaj, że kluczem to tego jest ruch, miękkość i elastyczność pasm. Jeśli natomiast chcesz dodać włosom objętości, postaw na nowoczesne metody, czyli specjalne pudry lub mgiełki, które nadadzą objętości, wyglądając przy tym lekko i naturalnie.

Krótkie fryzury dla cienkich włosów. Optycznie zagęszczą i dodadzą objętości Krótkie fryzury dla cienkich włosów. Optycznie zagęszczą i dodadzą objętości

Postarzające fryzury - wyprostowane i przyklapnięte włosy

Prostowanie włosów, które z wiekiem stają się cieńsze nie jest najlepszym pomysłem. Dojrzałe kobiety powinny skupić się na tym, by fryzura optycznie zagęszczała włosy. Mocno wyprostowane i przyklapnięte włosy u dojrzałych pań szybko wyglądają na przetłuszczone i przerzedzone. Znacznie lepszym pomysłem będzie ich delikatne falowanie. Jednak i w tym przypadku należy być ostrożnym, by wysoka temperatura nie pogorszyła ich kondycji. Alternatywą może być falowanie włosów bez temperatury.

Postarzające fryzury - zbyt ciemny lub zbyt jasny kolor włosów

Dojrzałe kobiety powinny również zwracać uwagę na kolor swoich włosów, którym bardzo łatwo dodać sobie lat. Zarówno zbyt ciemny, jak i zbyt jasny kolor jest fatalnym pomysłem. Ciemne i zimne odcienie dodają kobietom powagi i podkreślają ziemistość cery, przez co dodają postarzają nawet o kilka lat. Decydując się na koloryzację, najlepiej udać się do profesjonalisty, który odpowiednio dobierze koloryzację włosów do koloru skóry oraz oprawy oczu.

Jaki kolor włosów odmładza? Modne odcienie dla dojrzałych kobiet, które odejmą lat Jaki kolor włosów odmładza? Modne odcienie dla dojrzałych kobiet, które odejmą lat

Postarzające fryzury - Bardzo długie, cienkie włosy

Znaczenie ma również długość włosów. Z wiekiem stają się suche, cienkie i łamliwe, co bezlitośnie widać przy zbyt długich pasmach. Jeśli twoje kosmyki na to pozwalają, możesz oczywiście pozwolić sobie na dłuższe cięcie - świetnym przykładem jest np. Grażyna Torbicka, która w swojej fryzurze wygląda fenomenalnie. Kieruj się jednak zasadą, że nie powinny one sięgać dalej niż do łopatek, a im cieńsze włosy, tym włosy powinny być krótsze.

Więcej o: