Nie wylewaj wody po makaronie, użyj jej do płukania włosów. Efekt cię zachwyci

Zwykle, gotując makaron, wodę wylewamy do zlewu. Okazuje się jednak, że warto to zmienić! Taka woda świetnie sprawdzi się w pielęgnacji włosów. Podpowiadamy, jak możesz ją wykorzystać.

Coraz większą popularnością cieszą się różne domowe metody pielęgnacji włosów. Przykładowo, w mediach społecznościowych często możemy zobaczyć spektakularne efekty, jakie zapewnia stosowanie wody ryżowej. Okazuje się, że świetny wpływ na nasze kosmyki ma także woda po makaronie. 

Zobacz wideo Pielęgnacja włosów. Jak sobie radzić z zimowym łupieżem?

Woda po makaronie na włosy - dlaczego warto stosować?

Składniki, które są zawarte w wodzie po gotowaniu makaronu, mogą poprawić kondycję włosów. Przykładowo, skrobia ma właściwości nabłyszczające i wygładzające. Dlatego też możemy wykorzystać ją jako naturalną płukankę do włosów. Dzięki temu kosmyki stają się gładkie, nawilżone, błyszczące i śliskie. 

 

Woda po makaronie na włosy - jak stosować w pielęgnacji?

Woda po makaronie to tani domowy sposób na piękne i zadbane włosy. Zdaniem wielu osób działa jak najlepsze kosmetyki. Dlatego też warto ją przetestować. Jak należy stosować wodę po makaronie w pielęgnacji włosów? Oto kilka ważnych wskazówek, o których warto pamiętać.

  • Taką wodę po makaronie zawsze należy ostudzić.
  • Poza tym nie może być osolona. Powód? Sól ma właściwości wysuszające, a pasma przecież powinny być dobrze nawilżone.
  • Warto także pamiętać, że im więcej wody dodamy do makaronu, tym bardziej płynna będzie woda makaronowa. 
  • Podobnie jak w przypadku innych domowych metod bardzo ważna jest systematyczność. Radzimy więc, by zabieg wykonywać raz w tygodniu.
  • Jakich możesz spodziewać się korzyści? To m.in.: grube, zdrowe i błyszczące pasma, a także łatwiejsze rozczesywanie włosów. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: