Modne, odmładzające fryzury dla kobiet po 50-tce. Oto cięcia, którymi odejmiesz sobie lat!

W 2021 roku prawdziwym hitem i to nie tylko wśród dojrzałych kobiet, będą krótkie fryzury, które nie tylko optycznie odmładzają, lecz także podkreślą kobiecą urodę nadając jej charakteru. Sprawdź, na jaką fryzurę powinnaś zdecydować się w nadchodzących miesiącach, by skutecznie odjąć sobie lat i wyglądać zjawiskowo.
Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Jakie fryzury będą w 2021 roku prawdziwym hitem wśród kobiet? Zdecydowanie te krótkie. Dzięki takiemu, dobrze wykonanemu cięciu, można nie tylko podkreślić urodę czy dodać sobie stylu, lecz także wizualnie odjąć nawet kilka lat. Co zatem będzie modne? W trendach znalazło się m.in. cięcie typu pixi oraz angled bob, które pokochają zarówno panie po 50-tce, jak i młodsze kobiety.

Modne, odmładzające fryzury dla kobiet po 50-tce - angled bob

Nie da się ukryć, że angled bob to fryzura, która podbiła serca kobiet na całym świecie. Jest bardzo twarzowa i idealnie sprawdza się m.in. u dojrzałych kobiet, gdyż optycznie odmładza, nadając twarzy świeżego wyglądu. To asymetryczna odmiana klasycznego boba, jednak różni się od niego długością włosów oraz linią cięcia. W przypadku fryzury angled bob, włosy sięgają poniżej linii brody, a cięcie poprowadzone jest tak, że z przodu pasma są dłuższe, natomiast z tyłu nieco krótsze.

 

Modne, odmładzające fryzury dla kobiet po 50-tce - pixie cut

Pixie cut to propozycja dla pań, które uwielbiają charakterystyczne fryzury zmiany i cenią sobie cięcia, które nie wymagają skomplikowanej stylizacji. Pixie cut charakteryzuje się bowiem mocno wycieniowanymi włosami, które z tyłu i po bokach są krótsze, a na górze i z przodu nieco dłuższe. Niewątpliwym plusem jest to, że długość pasm oraz ostateczny kształt fryzury można dopasować do indywidualnych preferencji danej kobiety. Cięcie tego typu działa odmładzająco i świetnie prezentuje się u pań w każdym wieku. Ponadto, można nosić je na wiele sposobów - gładko zaczesane, delikatnie zakręcone lub w artystycznym nieładzie. 

 

Modne, odmładzające fryzury dla kobiet po 50-tce - "na jeżyka"

Bardzo krótkie włosy u kobiet to jeden z najgorętszych fryzjerskich trendów tego roku! Jest to jednak fryzura dla odważnych kobiet o proporcjonalnych twarzach, gdyż bardzo uwydatnia rysy. Charakterystyczne dla tego cięcia są bardzo krótkie włosy, które mają nie więcej niż 2 centymetry długości. Choć najczęściej decydują się na takie cięcie młodsze kobiety, to zapewniamy, że jeśli jesteś dojrzałą kobietą, której nie brak odwagi i lubi wyróżniać się z tłumu, to śmiało możesz zdecydować się na taką fryzurę. 

 
Więcej o: